Načítavanie údajov ...

Mazák posilou nováčika najvyššej maďarskej súťaže

Slovenský hádzanár s reprezentačnými skúsenosťami Martin Mazák bude vo svojej aktívnej hráčskej kariére naďalej pokračovať v Maďarsku. Tridsaťšesťročný pivot sa dohodol na angažmáne s tímom Ceglédi KKSE. S nováčikom najvyššej maďarskej súťaže, ktorej bol v minulosti tradičným účastníkom, podpísal kontrakt do konca aktuálnej sezóny 2020/2021. Mazák po uplynulom nedohranom ročníku vinou pandémie koronavírusu ukončil svoje pôsobenie v konkurenčnom družstve Budakalászu.

Cegléd bol na čele II. ligy, ale šancu vrátiť sa medzi domácu elitu dostal až po tom, čo sa pôvodne prihlásený Mezőkövesd z finančných dôvodov napokon zriekol práva účasti v NB I. Hádzanárom Ceglédu nevyšiel vstup do súťaže, keď minulý piatok vysoko prehrali na palubovke Ferencvárosu (19:31), na čom mal veľký podiel slovenský brankár Marián Žernovič. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo v nedeľu kontaktovali a oslovili Mazáka, ktorý im môže pomôcť zlepšiť defenzívu a byť pilierom obrany. Dohoda bola na svete rýchlo. V pondelok sa predstavil na tréningu, v utorok podpísal zmluvu a v stredu by mal zažiť premiéru pred domácim publikom proti družstvu Dabasi KC VSE.

Mazák má v Maďarsku dobré meno, v tejto hádzanársky vyspelej krajiny odohral už jedenásť sezón, navyše sa v nej usadil a založil si aj rodinu. V lete roku 2009 sa košický odchovanec vybral do zahraničia a postupne hrával za klub FTC-Cityline Budapešť (neskôr vystupoval pod aj názvom FTC-PLER Budapešť), od roku 2013 do roku 2016 pôsobil v tíme Grundfos Tatabánya KC a následne bol až do leta 2020 hráčom Budakalászu.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.facebook.com/budakalaszfkc

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022