Načítavanie údajov ...

Mikulčík je späť, pri víťaznom návrate aj štyrikrát skórovala

Úspešný návrat na hádzanárske palubovky má za sebou slovenská hádzanárka Lucia Mikulčík (známa aj pod dievčenským menom Súkenníková). Kapitánka DHK Baník Most (rovnaký post v minulosti zastávala aj v reprezentácii žien SR, pozn.) sa vrátila po ročnej pauze, ktorú si vyžiadali materské povinnosti. Mikulčík si dres úradujúceho českého majstra obliekla v prvý septembrový deň pri ouvertúre nového ročníka MOL ligy.

„Neskutočne veľmi sa teším znovu do hry. Už na tréningu som dievčatám pripomenula sobotňajší zápas, na ktorý som veľmi natešená, aj keď úplne neviem, čo čakať. Je to presne rok, čo som nehrala. Samozrejme, po takom čase ešte nie je všetko podľa mojich predstáv. Myslím si, že kondične to nie je až také zlé, herne to však nie je úplne ideálne. Myslím si však, že postupom času a s pribúdajúcimi tréningmi sa budem zlepšovať,“ uviedla v rozhovore pre oficiálny web DHK Baník Mosta Lucia Mikulčík, ktorá tvrdila, že bude v sobotu skôr podporný článok pre mladšie spoluhráčky.

Vo víťaznom domácom stretnutí úvodného kola proti ŠŠK Prešov (35:24) sa však predviedla v pozitívnom svetle. Do siete súpera strelila štyri góly a bola druhou najlepšou strelkyňou svojho tímu spolu s ďalšími troma spoluhráčkami. Mikulčík bude po odchode viacerých opôr (Szarková, Jeřábková, Bezpalcová, Chmelařová, …) chcieť svojimi výkonmi a skúsenosťami pomôcť „čiernym anjelom“ k obhajobe najvyšších pozícií v MOL lige i titulu majstra ČR.

„Naše družstvo sa omladilo, ale ja to vidím pozitívne. Každý tím potrebuje raz za čas prejsť generačnou obmenou. Máme veľmi šikovné hráčky, ktoré nemajú ešte ani dvadsať rokov. Musia sa len zbaviť strachu, predsa len sú pod väčším tlakom ako v doraste. Keď sa im to podarí a vydajú zo seba všetko, čo je v nich, tak sa rozhodne máme na čo tešiť,“ citoval web dhk-banikmost.cz rýchlonohú slovenskú hádzanársku bojovníčku.

 

Autor: SITA, Foto: DHK Baník Most

Najnovšie news

05. Dec, 2022

Kostelná naďalej v Moste

Jednou z troch Sloveniek v kádri hádzanárok DHK Baník Most je Katarína Kostelná. Dvadsaťštyriročná…

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022