MOL liga: Cenné víťazstvá DAC a Iuventy u súperov

Po takmer mesačnej pauze sa opäť rozkrútil kolotoč zápasov MOL ligy žien 2022/2023. V sobotňajších zápasoch 8. kola sa zrodili dve víťazstvá hostiek. O obe sa postarali slovenské tímy. Cenný triumf na palubovke druhého družstva tabuľky DHC Slavia Praha dosiahli hádzanárky HC DAC Dunajská Streda (31:28), ktoré boli celý čas vo vedení. Vypracovali si šesťgólový náskok a hoci sa domáce viackrát dotiahli na jeden gól, zverenky trénera Viktora Debreho výhru z rúk nepustili. Radovali sa aj hráčky Iuventy Michalovce vo vyrovnanom súboji na palubovke DHC Plzeň. Nad úradujúcim českým vicemajstrom vyhrávali v druhom polčase o štyri góly, ale Plzenčanky v záverečnej päťminútovke vyrovnali. Na góly Štefanikovej a Klučkovej však už nemali odpoveď, a tak Iuventa zvíťazila 24:22 a predĺžila šnúru nezdarov svojich súperiek na štyri zápasy v sérii.
Zo slovenských klubov neuspel len AHT HC Tatran Stupava, ktorý hladko prehral v Kynžvarte 22:39, keď po polčase zaostával o sedem gólov. Stupavčanky uzatvárajú poradie o bod za Sokolom Poruba, ktorý vyšiel naprázdno v Písku (22:29).

Výsledky sobotňajších stretnutí 8. kola MOL ligy žien 2022/2023:

DHC Plzeň – MŠK Iuventa Michalovce 22:24 (9:12)
Najviac gólov: V. Galušková 7/3, D. Galušková 5/1, Franzová 4 – Štefaniková 5, Krivokapičová 4, Kompaniecová 4/1
pok. hody: 6/4 – 4/1, vylúčené: 3 – 6, rozhodovali: Bubeníček a Petruška (obaja ČR), 126 divákov

DHC Slavia Praha – HC DAC Dunajská Streda 28:31 (12:18)
Najviac gólov: Weisenbilderová 6/3, Holečková, Franková a Vostárková po 4 – Élőová 9/2, Juhosová 6, Hornyáková 4
pok. hody: 7/5 – 6/4, vylúčené: 3 – 4, rozhodovali: Veselý a Zelenka (obaja ČR), 105 divákov

Házená Kynžvart – AHT HC Tatran Stupava 39:22 (18:11)
Najviac gólov: Tesařová 8/2, Patrnčiaková 7, K. Königová a Dresslerová po 6 – Bahorecová 6/1, L. Kovácsová 4, Jagodič, Walterová a Galková po 3
pok. hody: 7/5 – 3/1, vylúčené: 2 – 5, rozhodovali: Pražák a Šulc (obaja ČR), 200 divákov

TJ Sokol Písek – DHC Sokol Poruba 29:22 (14:12)
Najviac gólov: Korešová 10, Stellnerová 6 – Konečná 6, Hiraldová 5/1