MOL Liga: Iuventa využila v prvom finále domáce prostredie

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce vstúpili do finálovej série národného play-off o majstra SR žien 2020/2021 víťazstvom. Zverenky trénera Jána Beňadika v nedeľňajšom prvom stretnutí využili výhodu domáceho prostredia, keď vo svojej Chemkostav aréne zdolali HC DAC Dunajská Streda 27:22 (13:11) a vypracovali si majstrovský mečbal. Zemplínčanky rozhodli o svojej výhre až v závere, keď necelých šesť minút pred koncom mali ešte len jednogólový náskok, ktorý však v závere navýšili. Dunajskostredský debutant v boji o zlato bude mať šancu vyrovnať stav série v stredu 29. mája, keď privíta Iuventu vo svojej hale na Žitnom ostrove.

Výsledky nedeľňajších stretnutí účastníkov MOL ligy žien 2020/2021:

národné play-off o majstra SR 2020/2021 – finále – prvý zápas (hrá sa na dve víťazstvá):
MŠK Iuventa Michalovce – HC DAC Dunajská Streda 27:22 (13:11) – stav série 1:0
Zostavy a góly:
Iuventa: Jablonská-Bobaľová, Kordowiecka – Klučková, Štefaniková 2, Dmytrenková, M. Rebičová, Trifunovičová, Trúnková 2, Kohučová, A. Holejová 2, Godečová 6, Bajčiová 3/1, Radovičová 4, Premovičová 1, Kompaniecová 7, Dulinová
DAC: Oguntoye, Oláhová – Pénzes 1, Lelkesová, B. Bízik 1, Juhosová 3, Straková, R. Mészáros 2, Jagodič, Pastorková 4, Demeter 1, Bugárová 5, R. Bízik 3, Élőová 2/1
pok. hody: 3/1 – 1/1, vylúčené: 5 – 5, rozhodovali: M. Baďura a J. Ondogrecula ml.

Prvý polčas úvodného finále sa niesol vo vyrovnanom duchu, ale lepšie začali hostky, ktoré v úvodnej štvorminútovke skórovali štyrikrát. Až v 5. min dosiahli prvý gól aj domáce zásluhou Bajčiovej (1:4). Iuventa sa prvýkrát dostala do vedenia v 19. min, keď na konci trojgólovej šnúry bola Kompaniecová (8:7). Družstvo DAC vzápätí vyrovnalo na 8:8, ale v 25. min zvýšila Trúnková už na 12:8. Náskok Iuventy sa do prestávky zmenšil na polovicu.
V druhom dejstve Michalovčanky na začiatku zvýšili na 15:11, potom druhýkrát zaváhali z pokutového hodu a hostky znížili na 13:15. Domáce opäť odskočili, Premovičová upravila v 47. min na 20:15 a zdalo sa, že to môže byť rozhodujúci náskok. Opak bol pravdou. Dunajskostredské hráčky sa štvorgólovou šnúrou dotiahli v 54. min na 20:21. Vzápätí priniesli dva góly Michalovčanky Kompaniecovej upokojenie do domácich radov. Pastorková skorigovala na 21:23, R. Bízik na 22:24, ale Iuventa spečatila svoju výhru ešte troma presnými zásahmi.