MOL LIGA: Na Žitnom ostrove už ide o veľa, DAC chce vyhrať a Iuventa titul

V stredu večer 18. mája môže byť už známy nový majster Slovenska v hádzanej žien. Finále národného play-off v sezóne 2021/2022 sa hrá len na dve víťazstvá a na Žitnom ostrove je na programe druhé stretnutie. To prvé sa skončilo podľa papierových predpokladov. MŠK Iuventa Michalovce využil výhodu domáceho prostredia a nad HC DAC Dunajská Streda vyhral 23:20 (10:13). Hoci Michalovčanky v priebehu II. polčasu vyhrávali aj šesťgólovým rozdielom, predtým išli na prestávku s trojgólovým mankom, keď nezvládli záver úvodného dejstva. „Od 15. minúty sme mali fázy s viacerý technickými chybami v útoku a nepremenili sme aj tri pokutové hody. Herne sme však neboli horší. Aj po prestávke sme súpera na chvíľu vrátili do hry sériou zaváhaní, ktoré bežne nerobíme. Tu sa však už nehrá na krásu. Sme radi, že sme to zvládli a potvrdili nezdolanosť na domácej pôde. Teraz sa musíme čo najlepšie pripraviť na stredu,“ uviedol kouč Iuventy Ján Beňadik, ktorého zverenky len jedno víťazstvo delí od triple, teda zisku všetkých troch domácich trofejí.

Dunajskostredské hádzanárky si dobre rozohrali prvé finále, ale napokon odchádzali zo Zemplína naprázdno. V stredu od 18.00 h však aj s podporou svojich fanúšikov môžu predĺžiť sériu o titul, hoci na prípravu nebudú mať veľa času. „Potrebujeme zlepšiť ťah na bránku a nerobiť chyby ako v Michalovciach. Musíme sa z nich poučiť a doma ideme jednoznačne vyhrať,“ uviedla asistentka trénera HC DAC Silvia Priklerová.

Dunajská Streda je jediným premožiteľom Iuventy na domácej scéne v aktuálnej sezóne. Michalovčanky na pôde DAC ešte v dlhodobej časti ligy ani raz nevyhrali. Vlani sa im to však podarilo v play-off, kde zvíťazili v druhom finálovom zápase a slávili titul. Teraz to môžu zopakovať, čo by znamenalo obhajobu prvenstva a celkovo už štrnástykrát by sa stali národnými šampiónkami.

Fanúšikovia, ktorí nemôžu zavítať do dunajskostredskej haly, si boj o majstra môžu vychutnať prostredníctvom priameho prenosu na Niké TV:  https://www.nike.sk/niketv/stream/40683371/18.5.2022-Dunajsk%C3%A1_Streda_%C5%BE_vs_Michalovce_%C5%BE_

Séria o 3. priečku dvoch neúspešných semifinalistov bude pokračovať už v utorok od 19.00 h v Stupave, kde privítajú HK Slovan Duslo Šaľa. Hráčky AHT HC Tatran potrebujú po prehre 19:31 u súpera zaskočiť favorita, lebo v opačnom prípade ho budú dekorovať za bronzového medailistu.

MOL liga – národné play-off o majstra SR 2021/2022 – program finále (hrá sa na dve víťazstvá):
2. zápas:
streda (18. 5.): 18.00 h HC DAC Dunajská Streda – MŠK Iuventa Michalovce, stav série 0:1
prípadný 3. zápas:
sobota (21. 5.): 17.30 h MŠK Iuventa Michalovce – HC DAC Dunajská Streda

o 3. miesto (hrá sa na dve víťazstvá):
2. zápas:
utorok (17. 5.): 19.00 h AHT HC Tatran Stupava – HK Slovan Duslo Šaľa, stav série 0:1
sobota (21. 5.): 18.00 h HK Slovan Duslo Šaľa – AHT HC Tatran Stupava