MOL liga: Slavia tesne v Zlíne, Chorzów jednoznačne doma

V nedeľňajších súbojoch tímov zo spodných priečok aktuálneho poradia MOL ligy žien sa presadili hádzanárky DHC Slavia Praha a KPR Ruch Chorzów. Slavistky prerušili šnúru troch prehier, keď naplno zabodovali na palubovke Handball PSG Zlín 33:31, pričom základ úspech položili v I. polčase, v ktorom si vypracovali štvorgólový náskok. Zverenky trénera Františka Urbana sú po tretej výhre v sezóne bližšie k stredu tabuľky.
Poľský hosť súťaže z Chorzówa nedal šancu ďalšiemu nováčikovi a na svojej palubovke zdolal AHT HC Tatran Stupava 47:16. Hostky zo Záhoria nezachytili úvod duelu – v 12. min 1:11. Do polčasovej prestávky rozdiel mierne skorigovali, ale po zmene strán už dominovalo na ihrisku len domáce družstvo. To si pripísalo na konto druhé víťazstvo za sebou.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 8. kola MOL ligy žien 2021/2022:

Handball PSG Zlín – DHC Slavia Praha 31:33 (17:21)
Najviac gólov: Kolářová 9/5, M. Sekulová a L. Sekulová po 6 – Holečková 8, M. Svobodová 6, Holeňáková 6/5

KPR Ruch Chorzów – AHT HC Tatran Stupava 47:16 (18:10)
Najviac gólov: Wilczeková 7/1, Gabriňská 6/1, Polaňská, Kolonková a Stokowiecová po 5 – Horváthová 7/5, Galková a Turčanová po 2
pok. hody: 3/3 – 5/5, vylúčené: 3 – 6, ČK: 21. Tornócziová (Stupava)