Načítavanie údajov ...

MOL Liga: Štyri nové hráčky v HC DAC, Moniku Rajnohovú nahradí jej sestra Erika

So štyrmi novými hráčkami pôjde do nadchádzajúcej sezóny HC DAC Dunajská Streda. Úradujúci ženský hádzanársky vicemajstrer SR okrem už avizovaného príchodu slovenskej reprezentantky a kanonierky Natálie Némethovej z HK Slovan Duslo Šaľa prezentoval na nedávnej tlačovej konferencii ako novú posilu ďalšiu členku národného tímu Eriku Rajnohovú. Tá doteraz pôsobila v španielskom Atléticu Guardés a v tíme trénera Viktora Debreho nahradí na poste strednej spojky svoju staršiu sestru Moniku Rajnohovú, ktorú čakajú materské povinnosti. E. Rajnohová sa DAC upísala takisto ako ľavá spojka N. Némethová na dva roky s ročnou opciou.
Ambiciózny klub zo Žitného ostrova angažoval tiež dve maďarské hádzanárky. Na post pivotky je na jednu sezónu to Barbara Sáriová z MTK Budapešť. Mladá brankárska nádej Noémi Magerová, ktorá bola členkou mládežníckych reprezentácií, prichádza z Národnej hádzanárskej akadémie v Balatonboglári a s Dunajskou Stredou sa dohodla na kontrakte na 1+1 rok.
HC DAC na svojom webe ďalej informoval, že okrem M. Rajnohovej sa rozlúčil s Máriou Strakovou, ktorá končí hráčsku kariéru, ale bude pokračovať v trénerskej činnosti s mládežou. Lilla Lelkesová už nebude členkou ženského tímu, keďže sa sústredí na vysokoškolské štúdium.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.facebook.com/hcdacofficial

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022