Mosonmagyaróváru jeden dobrý polčas nestačil, Szarková najlepšou strelkyňou svojho tímu

Simona Szarková absolvovala v deň svojich narodenín premiéru v majstrovskom zápase za maďarský Eu-Fire Mosonmagyaróvár

Slovenská hádzanárka Simona Szarková má za sebou premiéru v súťažnom zápase v drese tímu Eu-Fire Mosonmagyaróvár. Z pohľadu konečného výsledku jej so spoluhráčkami veľa radosti nepriniesla, keďže v stretnutí 11. kola najvyššej maďarskej súťaže (NB I) prehrali na palubovke favorizovaného družstva Siófok KC vysoko 16:32, pričom po prvom polčase zaostávali len o jediný gól 11:12. Tréner Eu-Fire Róbert Bognár po stretnutí priznal, že hra jeho tímu sa po zmene strán rozpadla a výkon svojho družstva označil na klubovom webe za zahanbujúci, ktorý navyše bude mať dôsledky.

Szarkovú, ktorá prestúpila do Maďarska v závere uplynulého kalendárneho roka z nórskeho Storhamar Haandball Elite, mohli tešiť aspoň štyri góly – po dva v každom z polčasov – v sieti súpera. Vďaka nim bola slovenská reprezentačná spojka v deň svojich 27. narodenín najlepšou strelkyňou Mosonmagyaróváru, ktorý zostal po hladkej prehre v tabuľke jedenásty. Siófok je tretí.

Autor: SITA, Foto: TASR