Načítavanie údajov ...

Most s triom Sloveniek má v Lige majstrov tretí bod, remizoval so Sävehofom

Švédsky IK Sävehof je jediný klub so zastúpením v hádzanárskej Lige majstrov v oboch kategóriách. Ženský tím zavítal počas víkendu do Česka, kde si v rámci D-skupiny Ligy majstrov žien zmeral sily s DHK Baník Most, ktorého hráčkami sú aj tri Slovenky. Všetky sa opäť zapísali aj do streleckej listiny.

Družstvá sa rozišli zmierlivo 25:25, hoci úradujúci český šampión vyhrával v priebehu I. polčasu aj päťgólovým rozdielom (8:3) a na prestávku išiel so sľubným náskokom (17:13). Štvorgólové vedenie svietilo na ukazovateli skóre aj v priebehu druhého dejstva (22:18, 24:20), ale zverenky trénera Jiřího Tancoša o náskok prišli a netešili sa zo svojho druhého víťazstva pri premiérovej účasti v skupinovej fáze najprestížnejšej európskej pohárovej súťaži ženských klubov. Napriek tomu majú na konte po polovici bojov 3 body a s vyrovnanou bilanciou 1 – 1 – 1 im patrí postupová 2. priečka za suverénnym maďarským obhajcom z Györu.

„Boli sme lepším tímom v prvom polčase, súper naopak ovládol druhý. Deľba bodov je za remízu je spravodlivá, s týmto výsledkom môžu byť spokojné obe strany,“ uviedol Ondřej Václavek z trénerského štábu DHK Baník, v ktorého drese dosiahla Alica Kostelná 3 góly (v LM má na konte dovedna 11), Katarína Kostelná a Lucia Mikulčík skórovali raz.

V druhom zápase „déčka“ slovinský RK Krim Mercator Ľubľana, ktorý tentoraz nemal slovenskú spojku Mariannu Rebičovú na zápasovej súpiske, nestačil na Györi Audi ETO KC 21:33 (9:13).

Prvú prehru v aktuálnom ročníku LM utrpel ruský Rostov nad Donom, v ktorom je asistentom trénera Tomáš Hlavatý. Rostovčanky podľahli na pôde dánskeho Team Esbjerg 26:31 (11:16) a momentálne sú mimo postupových pozícií.

Autor: SITA, Foto: ehfcl.com

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022