Načítavanie údajov ...

Most uťal unikátnu sériu Iuventy, Michalovčanky doma prehrali v lige po viac ako ôsmich rokoch

Neuveriteľná šnúra hádzanárok Iuventy Michalovce je minulosťou. Zemplínčanky v slovensko-českej lige pred vlastnými fanúšikmi ťahali unikátnu šnúru bez prehry, ktorú v stredu večer „uťali“ hráčky severočeského tímu DHK Baník Most. Iuventa prehrala tesne 23:24 a jej šnúra sa zastavila na 98 dueloch. Predtým ju naposledy zdolalo Veselí nad Moravou ešte v decembri 2011. Ako upozornil východoslovenský denník Korzár, pri oboch Iuventy prehrách bola v družstve hostiek Slovenka Lucia Mikulčík (pred ôsmimi rokmi ešte Lucia Súkenníková). Práve ona v stredu gólom 17 sekúnd pred koncom rozhodla o tesnom triumfe svojho tímu.

„Vyhralo skúsenejšie družstvo. Hráčky Mostu v tejto sezóne naberajú ohromné skúsenosti v európskych zápasoch, ktorých hrajú neúrekom. Prehra nás mrzí, ale musíme ísť ďalej. Naše mladé dievčatá takéto súboje posúvajú dopredu. Bodaj by ich hrali čo najviac, lebo iba tak môžu zbierať skúsenosti,“ zhodnotil zápas tréner Iuventy Peter Dávid, ktorý do Michaloviec prišiel po troch rokoch na lavičke Mostu.

Michalovčanky stredajšie domáce zaváhanie môže mrzieť o to viac, že v druhom polčase viedli už 21:18. „Nevyužili sme tento trhák, ktorým sme mohli zápas definitívne zlomiť na našu stranu. Následne sme dostali ‚dvojku‘, nezvládli sme nejaké akcie a súper sa na nás dotiahol. Vyrovnaný duel rozhodli maličkosti a detaily. Nepremenili sme až štyri sedmičky a ďalšie čisté šance, na čo sme v konečnom účtovaní aj doplatili,“ doplnil Dávid.

„V Michalovciach sa bežne nevíťazí, takže z úspechu mám radosť,“ poznamenal Ondřej Václavek z trénerského tímu hostiek. Most má na čele MOL ligy už sedembodový náskok pred Iuventou a tréner Dávid si nemyslí, že by tento náskok mohol Most stratiť. „O titule v súťaži je rozhodnuté. My sa teraz musíme sústrediť hlavne na to, aby sme uspeli v boji o slovenského majstra,“ dodal kouč kolektívu zo Zemplína.

Pôvodný článok:
https://dolnyzemplin.korzar.sme.sk/c/22313915/michalovcanky-mali-lidra-na-lopate-skoncila-sa-ich-unikatna-seria.html

Autor: SITA, Foto: iuventa-zhk.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022