Načítavanie údajov ...

Na ME 2020 priaznivý žreb pre Čechov, španielski obhajcovia v skupine s Nemcami

Vo viedenskom Erste Bank Campus vyžrebovali v piatok večer základné skupiny XIV. majstrovstiev Európy v hádzanej mužov, ktoré sa od 10. do 26. januára 2020 uskutočnia v Rakúsku, Švédsku a Nórsku. Kontinentálny šampionát bude prvýkrát s 24 účastníkmi, ale bez slovenských reprezentantov, ktorí obsadili v 7. kvalifikačnej skupine nepostupové 4. miesto za maďarskými, ruskými a talianskymi hádzanármi. Medzi 24 účastníkmi sú traja debutanti a tri tímy, ktoré sa na ME predstavia prvýkrát po pauze trvajúcej dekádu a dlhšie.

„Balkánsku“ A-skupinu tvoria Chorváti, Čiernohorci, Srbi a dopĺňajú ich Bielorusi. Čechom prial žreb, keď sa dostali do B-skupiny s tímami Severného Macedónska, domáceho Rakúska a Ukrajiny. V C-skupine na seba narazia víťazi dvoch predchádzajúcich ME Španieli (2018) a Nemci (2016), ktorých dopĺňajú Lotyši s Holanďanmi. Domáci Nóri sa v „déčku“ stretnú s majstrami sveta 2017 Francúzmi, Portugalčanmi a hráčmi Bosny a Hercegoviny. Úradujúci svetový šampióni Dáni si v E-skupine zmerajú sily so severskými rivalmi z Islandu, ako aj oboma postupujúcimi zo „slovenskej“ kvalifikačnej skupiny – Maďarmi a Rusmi. V F-skupine budú účinkovať hostiteľské Švédsko, Slovinsko, Švajčiarsko a Poľsko.

Dejiskami základnej fázy sú Graz, Viedeň, Trondheim, Malmö a Göteborg. Prvé dva tímy z každej skupiny postúpia do hlavnej fázy, ktorej skupiny sa budú hrať vo Viedni (postupujúce družstvá z A, B a C-skupiny) a Malmö (D, E a F-skupiny). Finálový víkend ME 2020 sa odohrá v Tele2 Arene v Štokholme, na futbalovom štadióne s kapacitou 22 000 divákov.

Žreb pomohli zrealizovať štyria reprezentanti svojich krajín – traja zástupcovia organizátorov Philip Henningsson (Švéd.), Robert Weber (Rak.), Torbjörn Bergerud (Nór.) a jeden z tímu obhajcov prvenstva Daniel Dujšebajev (Šp.).

Zloženie základných skupín na XIV. ME v hádzanej mužov v Rakúsku, Nórsku a Švédsku (10. – 26. 1. 2020):
A-skupina (Graz): Chorvátsko, Bielorusko, Čierna Hora, Srbsko
B-skupina (Viedeň): Česko, Severné Macedónsko, Rakúsko, Ukrajina
C-skupina (Trondheim): Španielsko, Nemecko, Lotyšsko, Holandsko
D-skupina (Trondheim): Francúzsko, Nórsko, Portugalsko, Bosna a Hercegovina
E-skupina (Malmö): Dánsko, Maďarsko, Island, Rusko
F-skupina (Göteborg): Švédsko, Slovinsko, Švajčiarsko, Poľsko

Please accept YouTube cookies to play this video. By accepting you will be accessing content from YouTube, a service provided by an external third party.

YouTube privacy policy

If you accept this notice, your choice will be saved and the page will refresh.

Autor: SITA, Foto: ehf-euro.com

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022