Načítavanie údajov ...

Najmenšie hádzanárske nádeje zažili skvelý víkend v Žiline

Na trojdňové majstrovstvá Slovenska pricestovalo takmer 1 200 účastníkov

Súboje naplno a veľa detskej radosti! Tak to počas víkendu vyzeralo v Žiline a v Predmieri, kde pripravili vyvrcholenie hádzanárskej sezóny medzi najmenšími nádejami. Turnaj Slovak Open Handball mladších žiakov a žiačok do 12 rokov doplnil aj turnaj v mini hádzanej v kategórii do 10 rokov. Celkovo pricestovalo 1 200 účastníkov z celého Slovenska!

Všetky tímy najskôr museli prejsť náročnými základnými skupinami, kde hral každý s každým. Až poradie v tabuľkách jednotlivých skupín určilo nasadenie družstiev do „pavúka“ vyraďovacej fázy turnaja.

O slovenský titul medzi 12-ročnými chlapcami bojovalo celkovo 18 tímov. Do finále sa po náročných súbojoch napokon prebojovali Považská Bystrica a Nové Zámky, Považania zvíťazili 21:10.

Medzi dievčatami do 12 rokov si zmeralo sily až 24 družstiev. Finále prinieslo veľký derby zápas medzi Šaľou a Dunajskou Stredou, titul po víťazstve 12:5 získala Šaľa.

Krásne zápasy priniesol aj Mini Open Handball v kategórii do 10 rokov. Medzi chlapcami sa stretlo 14 tímov, vo finálovom súboji napokon Cífer porazil Stupavu 20:15.

V dievčenskej časti do 10 rokov bojovalo celkovo 19 družstiev. Do finále sa – rovnako ako medzi staršími – prebojovali Dunajská Streda a Šaľa. V tomto prípade však titul putoval do D. Stredy po víťazstve 13:11.

 „Vzhľadom na to, v akých náročných teplotných podmienkach sa podujatie konalo, vládne veľká spokojnosť,“ poznamenal riaditeľ turnaja Milan Jasenka. „Bez preháňania môžem povedať, že sme videli množstvo výnimočných zápasov, skvelých po športovej stránke, takisto mnoho parádnych individuálnych výkonov. Iste, 1200 účastníkov dá zabrať, takže ma teší, že sme zvládli náročnú logistiku po celom Slovensku, ale aj v samotnom dejisku turnaja.“

 „Veľmi sa teším, že sa nám podarilo pripraviť taký veľký turnaj už tretí rok za sebou. Najmä vzhľadom na posledné ťažké roky s pandémiou,“ oddýchla si spoluorganizátorka Renáta Bartková. „Bola radosť sledovať také množstvo detí, ako si to všetko tri dni užívajú, ako hlboko to prežívajú. Deti sa povzbudzovali navzájom, aj medzi tímami, nechýbali slzy ani obrovské výbuchy radosti. Chcel veľmi pekne poďakovať všetkým partnerom, sponzorom i dobrovoľníkom, bez nich by sa takéto obrovské detské podujatie nedalo uskutočniť.“

Viac informácií o podujatí a výsledkoch nájdete na https://www.hadzanazilina.sk/slovak-open-handball-u12-2022/

VÝSLEDKY

Chlapci U12: 1. MŠK Považská Bystrica, 2. Štart Nová Zámky, 3. HC Tatran Stupava, 4. Strojár Malacky

Najužitočnejší hráč: Viktor Stovíček (Stupava), Strelec: Erik Illés (N. Zámky), Brankár: Michal Lazor (Prešov)

Dievčatá U12: 1. Duslo Šaľa, 2. DAC Dunajská Streda, 3. SMF Žilina, 4. Strojár Malacky-Rohožník

Najlepšia hráčka: Adela Cormanová (Malacky-Rohožník), Strelkyňa: Mária Bartková (Žilina), Brankárka: Tereza Matisová (Žilina).

Chlapci U10: 1. TJ Sokol Cífer, 2. HC Tatran Stupava, 3. ŠKP Bratislava, 4. Legends Šaľa

Najlepší hráč: Samuel Dopjera (ŠKP BA), Strelec: Tobias Brandhuber (Piešťany), Brankár: Kristián Holič

Dievčatá U10: 1. DAC Dunajská Streda, 2. Duslo Šaľa, 3. HK Slávia Partizánske, 4. Iuventa Michalovce

Najlepšia hráčka: Vanesa Duchovičová (Partizánske), Strelkyňa: Sofia Gallová (MHáK Martin), Brankárka: Lucia Kremeňová (MHáK Martin)

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Hluško Marián

Najnovšie news

08. Aug, 2022

Aj Polák do českej extraligy

Počet slovenských hádzanárov pôsobiacich v Česku sa počas letného prestupového obdobia rozrástol.…

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022