Načítavanie údajov ...

NAJUŽITOČNEJŠÍ HRÁČ FINAL 4 LIGY MAJSTROV BIELORUS KARALEK

V All-star tíme Ligy majstrov hádzanárov len dvaja hráči z víťazného tímu

V Lige majstrov v hádzanej mužov 2021/2022 obhájila prvenstvo z vlaňajška Barca, ktorá je prvým tímom od zavedenia formátu Final 4 v nemeckom Kolíne nad Rýnom s dvoma triumfmi za sebou. Katalánci potvrdili pozíciu najúspešnejšie klubu v doterajšej histórii najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže.

Najužitočnejším hráčom turnaja Final Four sa stal hráč zdolaného poľského finalistu Lomža Vive Kielce Arcem Karalek. Predchádzajúcimi držiteľmi ocenenia MVP sú Aron Pálmarsson (2014, 2016), Nikola Karabatič (2015), Arpad Šterbik (2017), Diego Simonet (2018), Igor Karačič (2019), Hendrik Pekeler (2020), Gonzalo Pérez de Vargas (2021).

Ešte pred vyvrcholením súťaže si fanúšikovia udelením hlasov vybrali zloženie All-star tímu najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže klubov hádzanárov, v ktorom má zastúpenie sedem rôznych klubov. Na jednotlivé posty nominovali hráčov tréneri tímov, zástupcovia médií a predstavitelia sponzora.

Len dvojnásobné zastúpenie v elitnom výbere má Barca. Šampión záverečného turnaja „dodal“ pravú spojku Diku Mema a pravé krídlo Aleixa Gómeza, pre ktorého to spolu s brankárom THW Kiel Niklasom Landinom bola už tretie zaradenie do najlepšej sedmičky za sebou. Mem sa v nej tiež ocitol tretíkrát. Táto trojica si zopakovala ocenenie z minulého roka. Svoje miesta si v najlepšej sedmičke našli aj ľavýkrídelník Hampus Wanne z SG Flensburg-Handewitt, ľavá spojka Petar Nenadič (Telekom Veszprém), jeho spoluhráč Kentin Mahé na strednej spojke a pivot parížskeho Saint-Germain Kamil Syprzak.

Najlepší obranca bol Hendrik Pekeler (THW Kiel), za najlepšieho mladého hráča zvolili Tobiasa Gröndahla z Elverum Haandball. Z trénerov patrí ocenenie Talantovi Dujšebajevovi z tímu Lomža Vive Kielce. Zlatú loptu pre najlepšieho strelca si odniesol španielsky krídelník Aleix Gómez (Barca), ktorý dosiahol 104 gólov vrátane 22 vo Final Four.

All-star tím Ligy majstrov v hádzanej mužov 2021/2022:
brankár: Niklas Landin Jacobsen (Dán./THW Kiel)
ľavé krídlo: Hampus Wanne (Švéd./SG Flensburg-Handewitt)
ľavá spojka: Petar Nenadič (Srb./Telekom Veszprém)
stredná spojka: Kentin Mahé (Fr./Telekom Veszprém)
pivot: Kamil Syprzak (Poľ./Paríž Saint-Germain Handball)
pravá spojka: Dika Mem (Fr./Barca)
pravé krídlo: Aleix Gómez (Šp./Barca)

Najlepší obranca: Hendrik Pekeler (Nem./THW Kiel)
Najlepší mladý hráč: Tobias Gröndahl (Nór./Elverum Haandball)
Najlepší tréner: Talant Dujšebajev (Šp./Lomža Vive Kielce)
Najlepší strelec: Aleix Gómez (Šp./Barca) – 104 gólov
Najužitočnejší hráč Final 4: Arcem Karalek (Biel./Lomža Vive Kielce)

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: EHF

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022