Načítavanie údajov ...

Návrat reprezentantky Pastorkovej do Veselí

Keďže hádzanárky HK AS Trenčín nepokračujú v spoločnej slovensko-českej súťaže žien (MOL liga), niektoré hráčky si našli nový angažmán. Patrí k nim aj slovenská reprezentantka Kristína Pastorková. Dvadsaťročná hráčka zamierila spod hradu Matúša Čáka, kde pôsobila v sezóne 2017/2018, späť do SHK Veselí nad Moravou. Práve odtiaľ prišla do Trenčína vlani v lete. Mladá pivotka predtým naberala interligové skúsenosti v ŠKP Bratislava.

Pastorková si pred rokom v Bratislave na slávnostnom vyhlásení výsledkov ankiet SZH prevzala ocenenie pre Talent roka 2016 v súťaži WHIL a zároveň bola členkou najlepšej sedmičky podľa jednotlivých hráčskych postov. Zaradenie do nej obhájila aj za rok 2017.

„Kristína u nás už hrala, poznáme ju. Vie, čo chce. Je to veľká pracantka a ťahúň tímu,“ poznamenal na klubovom webe tréner Ľuboš Hudák na adresu novej akvizície, medzi ktoré patria aj Tereza Kubáčková a Michaela Boorová. „Ide o skúsené a veľmi kvalitné hráčky. Podstatné je, že všetky nové členky kádra majú veľkú chuť hrať a vedia, čo chcú dosiahnuť. To je veľmi dôležité.“

Vo Veselí sa pripravuje aj ďalšia Slovenka – ľavoruká krídelníčka Veronika Žitňanová z HK AS Trenčín.

 

Autor: SITA, Foto: Hodonínsky deník

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022