Nejedlíková so siedmimi a Barbora Lancz so šiestimi gólmi

Úspešný návrat do súťažného diania má za sebou Thüringer HC, ktorý po vyše mesačnej prestávke pre početné prípady koronavírusu zvládol štvrťfinále Nemeckého pohára, keď na palubovke druholigového VfL Waiblingen vyhral tesne 27:26 gólom v pokutového hodu v úplnom závere. Jediný pokus Lýdie Jakubisovej (THC) neskončil v sieti, ale aj tak sa mohla tešiť z postupu na turnaj Final 4 (28. – 29. 5.) v Stuttgarte.

Barbora Lancz bola najlepšou strelkyňou maďarského Mosonmagyaróváru, ale ani jej šesť gólov zo siedmich pokusov vrátane premenených všetkých troch pokutových hodov nestačilo na odvrátenie ligovej prehry 27:30 na pôde Fehérváru. Slovenka odohrala takmer 40 minút, raz bola vylúčená. Siófok so Simonou Szarkovou nedal šancu Vasasu (36:24), pričom slovenská spojka počas necelých 11 minút na palubovke skórovala dvakrát z troch striel. Hráčky Siófoku vyhrali štvrtý z ostatných piatich ligových duelov a už doťahujú na v tabuľke piaty Mosonmagyaróvár. Ešte bližšie je k nemu aktuálne Kisvárda, ktorá si bez dlhodobo zranenej Veroniky Habánkovej poradila s Dunaújvárosom 29:26.

Hádzanárky Eggenburgu sa zásluhou triumfu nad BT Füchse Powersports 22:17 odpútali z poslednej priečky I. rakúskej ligy, na ktorú odsunuli zverenky trénera Tibora Csóku práve svojho súpera. V drese Eggenburgu sa Barbora Králová nepresadila, za hostky sedemkrát skórovala Nicol Nejedlíková. Duel klubov slovenských hádzanárok sa skončil pre družstvo UHC Müllner Bau Stockerau, ktoré si poradilo s MGA Fivers 26:22 a ukončilo jeho štvorzápasovú víťaznú šnúru. Za víťazky strelila Diana Michálková jeden gól a raz bola vylúčená, hostky mali v bránke Adrianu Medveďovú.

Súboj druhého s tretím sa vo švajčiarskej lige skončil v prospech LK Zug, ktorý na pôde LC Brühl Handball vyhral 36:34. Za domáce, v ktorých realizačnom tíme pôsobí Ľubomír Švajlen, mala pôvodom Slovenka Katarína Šimová na konte dve technické chyby a jedno vylúčenie.

Ego Spor Ankara pretrhol šnúru štyroch prehier v Turecku, keď zdolal Anadolu 29:25. Slovenská krídelníčka Mária Holešová po prekonaní koronavírusu bola len na lavičke, ale do hry ešte nezasiahla.

V II. francúzskej lige Karin Bujnochová štyrmi gólmi (jeden dala z pokutového hodu) z ôsmich striel prispela k remíze tímu Achenheim Truchtersheim Handball s domácim Club Athletique Beglais 28:28, odpykala si aj jedno vylúčenie.

Majstrovská Plzeň nemala v českej extralige problém pokoriť pokoriť Frýdek-Místek 31:23. Marek Korbel pomohol zdolať tím Daniela Vala dvoma gólmi.

Druhé víťazstvo v nadstavbovej časti najvyššej gréckej súťaže dosiahol tím AEK Atény, keď vyhral v u súpera Aeropos Edessas 32:26. Juraj Briatka počas polhodiny na ihrisku skóroval zo všetkých štyroch svojich streleckých pokusov.

V tabuľke posledný Eger nestačil na lídra maďarskej ligy zo Szegedu (24:32). Šimon Macháč zmiernil prehru domácich troma gólmi zo štyroch striel, odohral takmer 35 minút a odpykal si jeden dvojminútový trest.

HC Burgenland síce prehral v III. nemeckej lige na pôde SC Magdeburg II 26:28. Jeho hráč Marek Hniďák odohral 28 minút, pričom uspel pri piatich zakončeniach z deviatich.