NHE: Nové Zámky pokorili vicemajstra, Topoľčany vyhrali v Bratislave

Hádzanári MHC Štart Nové Zámky sa pred televíznymi kamerami blysli víťazstvom nad úradujúcim vicemajstrom HK Košice 34:31, keď v prvom polčase otočili z 5:9 na 15:12 a v druhom dejstve ustáli aj dotiahnutie súpera na rozdiel jedného gólu. Novozámčania potom z 18:17 odskočili na 27:21. Košičania štvorgólovou šnúrou zdramatizovali záver, ale prehru už neodvrátili. Hráči Štartu poskočili v tabuľke na 2. miesto pred HK Kúpele Bojnice, ktorý si z palubovky tímu Záhoráci Stupava/Malacky odniesol bod za remízu 28:28. Domáci dvoma gólmi odvrátili prehru. HK Agro Topoľčany sa presadil na palubovke bratislavského ŠKP (26:24). Topoľčanci vyhrávali v druhom polčase už sedemgólovým rozdielom, stíhacia jazda ŠKP prišla už neskoro.
Najjednoznačnejší priebeh mal zápas HC Sporta Hlohovec – HKM Šaľa, v ktorom napriek 11 gólom Tomáša Bogára v drese hostí domáci deklasovali posledný tím tabuľky trinásťgólovým rozdielom 37:24.

Výsledky sobotňajších stretnutí 5. kola Niké Handball extraligy mužov 2022/2023:
HC Sporta Hlohovec – HKM Šaľa 37:24 (18:9)
Najviac gólov: Pauk 6, Souček 6/1, Cvičela 4 – Bogár 11/2, Košík a R. Sedláček po 3
pok. hody: 2/1 – 3/2, vylúčení: 2 – 0, rozhodovali: Haščíková a Kellner, 470 divákov

Záhoráci Stupava/Malacky – HK Kúpele Bojnice 28:28 (18:16)
Najviac gólov: S. Valent 6, Ristič 6/1, R. Valachovič 4 – J. Briatka 10/1, Blaho 6, Ďurajka 4
pok. hody: 2/1 – 1/1, vylúčení: 2 – 3, rozhodovali: Budzák a Záhradník, 300 divákov

MHC Štart Nové Zámky HK Košice 34:31 (15:12)
Najviac gólov: G. Vadkerti 7, Matúš Kocák 6, Tilandy 6/1, Mikuláš Kucsera ml. 6/3 – P. Hruščák 10/1, E. Ľoch a M. Straňovský po 6, Guzy 6/1
pok. hody: 5/4 – 3/2, vylúčení: 6 – 7, rozhodovali: Haščík a R. Sivák, 600 divákov

ŠKP Bratislava – HK Agro Topoľčany 24:26 (11:14)
Najviac gólov: Kysel 8/6, Mikéci a Ivány po 4 – Panovski 10/5, D. Polák 6/3, J. Tóth a Jovanovski po 3
pok. hody: 6/6 – 10/9, vylúčení: 6 – 4, rozhodovali: Manek a Majstrík, 150 divákov