Načítavanie údajov ...

NHE: Vo finále NHE Považania o vyrovnanie série, Prešovčania o postupový mečbal

V národnom play-off hádzanárok môžu byť známi finalisti

Prvé finálové meranie síl v Niké Handball extralige mužov 2020/2021 prinieslo zaujímavý a najmä vyrovnaný súboj až do posledných minút. Napokon sa zrodilo víťazstvo favorizovaného Tatrana Prešov, ktorý zdolal MŠK Považská Bystrica 23:20. Považania viedli takmer celý prvý polčas a aj po zmene strán dlho trápili domácich. V závere im prekvapenie ušlo, ale v stredu 12. mája sa od 18.00 h pokúsia v druhom finále nadviazať na svoj výkon zo Šariša.

„Myslím si, že síl budeme mať určite dosť. Chalani v sobotu rozhodne neboli horší ako Prešovčania, čo ma teší, lebo naša herná kondícia bola po trojtýždňovej prestávke trochu otáznikom, to sme však zvládli. K prvému finále sme pristúpili tak, ako sme chceli a v stredu doma to nebude inak,“ vyhlásil kouč MŠK Václav Straka.

Medzi finálovými duelmi sú len štyri dni. „Za taký krátky čas sa nedá veľa natrénovať, ale súboj z Prešova si zanalyzujeme a najmä budeme chcieť odstrániť naše chyby. Ideme ďalej bojovať a v domácom prostredí sa chceme určite pokúsiť o víťazstvo,“ odhodlane doplnil považskobystrický krídelník Ľubomir Ivanicja.

Napriek víťazstvu nevyšiel Prešovčanom úvod finále play-off podľa očakávania. „Z našej strany to nebol veľmi dobrý vstup do finálovej série a ani do zápasu. Neviem, čo sa stalo. Boli sme v nejakom kŕči, ale bojovali sme do konca. Považská Bystrica bude určite chcieť doma vyhrať, ale my jej to nemôžeme dovoliť,“ tvrdí prešovská spojka Tomáš Rečičár.

V Tatrane majú starosti so zdravotným stavom kádra. V sobotu nedohral zápas kanonier Oliver Rábek, ktorý skončil v nemocnici s otvorenou zlomeninou palca. „Je záver sezóny, je to finále. Musíme do toho dať všetko a najbližšie zápasy zvládnuť aj za Oliho Rábeka. Potrebujeme nájsť riešenia na hru súpera, ktorú si na nás pripravil, a ísť za víťazstvom aj v druhom stretnutí,“ povedal pre klubový web generálny manažér Tatrana Miroslav Benický.

Séria o 3. miesto medzi Košice Crows – HK Košice má posunutý začiatok, začne sa v sobotu 15. mája.

V národnom play-off hádzanárok sa v stredu 12. 5. môže rozhodnúť o oboch finalistoch. Série sa hrajú totiž len na dve víťazstvá a v oboch vedú papieroví favoriti, ktorí v domácom prostredí dosiahli počas víkendu jednoznačné víťazstvá. Iuventa Michalovce deklasovala ŠŠK Prešov 34:12 a v centre Šariša bude chcieť ukončiť sériu. Náročnejšia úloha čaká HC DAC Dunajská Streda, ktorý síce zdolal HK Slovan Duslo Šaľa (33:24), ale aj v priebehu duelu boli fázy, keď sa súper dokázal dotiahnuť. Duslo bude chcieť prvýkrát v sezóne získať skalp DAC. Ak sa mu to v stredu na šalianskej palubovke nepodarí, zostane pre neho len boj o bronz.

Program finále play-off Niké handball extraligy mužov 2020/2021 (hrá sa na tri víťazstvá):
druhý zápas:
streda 12. 5.: 18.00 h MŠK Považská Bystrica – Tatran Prešov, stav série 0:1 (20:23).
tretí zápas:
sobota 15. 5.: 18.00 h Tatran Prešov – MŠK Považská Bystrica
prípadný štvrtý zápas:
streda 19. 5.: 18.00 h MŠK Považská Bystrica – Tatran Prešov
prípadný piaty zápas:
sobota 22. 5.: 18.00 h Tatran Prešov – MŠK Považská Bystrica

MOL liga – národné play-off o majstra SR 2020/2021 – program semifinále (hrá sa na dve víťazstvá):
2. zápasy:
streda (12. 5.): 18.00 h HK Slovan Duslo Šaľa – HC DAC Dunajská Streda, stav série 0:1 (24:33), 18.00 h ŠŠK Prešov – MŠK Iuventa Michalovce stav série 0:1 (12:34)
prípadné 3. zápasy:
sobota (15. 5.): 16.00 h HC DAC Dunajská Streda – HK Slovan Duslo Šaľa, 17.30 h MŠK Iuventa Michalovce – ŠŠK Prešov

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Viktor Zamborský

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022