Načítavanie údajov ...

Nominácia na januárový zraz pred kvalifikáciou MS s Prešovčanmi a už aj s Paulom a Kalafutom

Hádzanári Slovenska sa hneď v druhý januárový deň zídu v Bratislave, kde začnú záverečnú fázu prípravy na blížiacu sa v I. fázu európskej časti bojov o postup na majstrovstvá sveta 2021 v Egypte. Hlavný kouč SR Peter Kukučka povolal na januárovú reprezentačnú akciou, ktorá vyvrcholí 10. – 12. 1. 2020 turnajom 1. kvalifikačnej skupiny v Luxemburgu za účasti národných tímov Litvy, Faerských ostrovov, Slovenska a domáceho Luxemburska, 20-členný káder. V porovnaní s družstvom, ktoré mal k dispozícii v decembri počas prípravného dvojzápasu s Českom (v Považskej Bystrici 24:21, v Zubří 20:23), chýbajú v aktuálnej nominácii pivoti Boris Rešovský, Gabriel Papp a mladý krídelník Lukáš Péchy. K zostávajúcej trinástke zo záveru roka dostala pozvánku aj sedmička Teodor Paul, Dominik Kalafut, Marek Kováčech, Martin Straňovský, Lukáš Urban, Oliver Rábek a Marek Hlinka.

 

„Dvadsaťčlenný káder sme povolali najmä pre bohatý tréningový i zápasový program. Chceme totiž záťaž rozložiť, aby chalani neboli pred kvalifikáciou unavení. Navyše, ešte si nie sme istí osemnástkou, ktorá pocestuje do Luxemburska. Dvaja hráči zostanú doma, takže sa ešte bude bojovať o miesto v kádri. Zatiaľ sa nikto neospravedlnil, Hovoril som aj s chalanmi, ktorí s nami neboli v decembri. Mali by sme sa zísť v kompletnom zložení,“ povedal Peter Kukučka, ktorý sa vyjadril aj k zmenám a zloženiu svojho tímu: „Péchyho pôsobenie v tíme sa mi páčilo, ale ešte potrebuje odohrať veľa takýchto medzinárodných zápasov. Bolo vidieť, aj sám Lukáš to priznal, že si ešte niekedy nebol úplne istý ohľadom systému našej hry. Nás však čaká kvalifikácia, tam potrebujeme skúsených hráčov. Martin Straňovský bezpochyby takým je a Juraj Briatka mi tiež prišiel istejší z hľadiska výkonu i mentálne. Príchodom Mareka Kováčecha posilníme pravú stranu. Je to skúsený ľavák, ktorý môže hrať na spojke i krídle. Jeho sme nemuseli skúšať, absolvoval s nami predchádzajúce akcie a nepotrebuje sa tak ani extra zohrávať. Povolali sme tiež Mareka Hlinku. Takto síce máme k dispozícii až štyri ľavé spojky, ale dáva nám to viac alternatív. Jednou z nich je aj využitie praváka v obrane na pravej strane. Marek má svoje kvality, išli o ňom dobré referencie, videl som ho hrať a odporúčal nám ho aj jeho klubový kouč zo Zubří Dušan Poloz. Post pivota máme dobre pokrytý. Martin Slaninka so Šimonom Macháčom sa javili najlepšie, dobre spolupracujú. Teraz k nim pripudne aj Dominik Kalafut, takže budeme mať na tomto poste najsilnejšiu trojicu. O inom zložení by sme uvažovali iba v prípade zranenia.“

Slováci majú zraz plánovaný vo štvrtok krátko po poludní v bratislavskom Hoteli Premium. Okrem tréningov budú ladiť svoju formu na kvalifikáciu aj v medzištátnych stretnutiach. V sobotu 4. januára nastúpia v Stockerau proti Rakúsku, ktoré je jedným z organizátorov ME 2020. Následne majú na 6. a 7. januára v pláne dva súboje s  reprezentáciou Saudskej Arábie. Presne o týždeň odcestujú do Luxemburska, kde od piatka do nedele budú bojovať o jedinú postupovú miestenku do II. fázy.
Nominácia hádzanárskej reprezentácie Slovenska na januárové sústredenie pred I. fázou kvalifikácie MS 2021 (2. – 13. 1. 2020):
Brankári: Teodor Paul ((USAM Nimes Gard/Fr.), Marián Žernovič (FTC Budapešť/Maď.), Michal Martin Konečný (HKM Šaľa)
Pivoti: Dominik Kalafut (HSG Nordhorn-Lingen/Nem.), Martin Slaninka (HSC Suhr Aarau/Švaj.), Šimon Macháč (Talent M.A.T. Plzeň/ČR)
Krídla: Juraj Briatka (HTV Hemer/Nem.), Dávid Mišových (HSV Bad Blankenburg/Nem.), Marek Kováčech (Union JURI Leoben/Rak.), Martin Straňovský (Tatran Prešov), Tomáš Urban (Košice Crows)
Spojky: Martin Potisk (ThSV Eisenach/Nem.), Ľubomír Ďuriš (HE-DO B.Braun Gyöngyös/Maď.), Otto Kancel (Orosházi FKSE-LINAMAR/Maď.), Marek Hlinka (HC Zubří/ČR), Oliver Rábek, Lukáš Urban, Tomáš Rečičár (všetci Tatran Prešov), Jakub Prokop (HKM Šaľa), Patrik Hruščák (Košice Crows)

 

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Barbora Martikánová

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022