Obrat Iuventy v druhom polčase, Šaľa napriek sľubnému vývoju naprázdno

Hádzanárky Iuventy Michalovce po minulotýždňovom zaváhaní v Dunajskej Strede opäť zabrali naplno. V nedeľňajšom šlágri MOL ligy žien zdolali vo svojej Chemkostav aréne HK Slovan Duslo Šaľa jednoznačne 30:24, hoci tri štvrtiny duelu ťahali za kratší koniec. Zverenky dočasného kouča Jána Beňadika, ktorý od utorka nahradil odvolaného Petra Dávida, ešte v 44. min prehrávali 19:21, ale potom päťgólovou šnúrou otočili na 24:21. Hostky v 52. min znížili na rozdiel dvoch gólov a vykresali si chvíľkovú nádej, ale tú vzápätí uhasila ďalšia štvorgólová šnúra Iuventy (28:22), ktorá sa v tabuľke bodovo dotiahla na vedúcu Slaviu. Tretí DHK Baník Most zaostáva o dva body, ale má k dobru dva duely. Šalianky po tretej prehre za sebou zostali v aktuálnom poradí spoločnej slovensko-českej súťaže siedme s troma bodmi.
V druhom nedeľňajšom meraní síl medzi dvoma českými tímami sa hrali tiež dva rozdielne polčasy. V prvom získal tesné vedenie domáci Zlín, ale po zmene strán otočili hráčky Sokola Písek vývoj a vďaka výhre 27:24 sú v tabuľke na lichotivom 5. mieste.

Výsledky nedeľňajších zápasov MOL ligy hádzanárok 2020/2021:

SR
Iuventa Michalovce – HK Slovan Duslo Šaľa 30:24 (12:15)
Najviac gólov: Klučková 8/7, Popovcová 6, Trúnková 5 – N. Némethová 9/3, Tulipánová 5, Matušincová 3
Pok. hody: 7/7 – 4/3, vylúčené: 6 – 3, rozhodovali: M. Baďura a J. Ondogrecula ml.

ČR
Handball PSG Zlín – Sokol Písek 24:27 (16:15)
Najviac gólov: Ševčíková 8/2, Sekulová, Daňková a Kolářová po 3 – Benešová 6, T. Pokorná 6/1

Autor: slovakhandball.sk, Foto: iuventa-zhk.sk