Načítavanie údajov ...

Páleš opäť v drese Tatrana, ale nie prešovského

Marek Páleš po polročnej pauze zamieril do českej extraligy a objavil sa v tíme TJ Tatran Litovel

Niekdajší mládežnícky reprezentant a potom aj člen širšieho kádra slovenskej hádzanárskej reprezentácie mužov Marek Páleš sa v aktuálnom kalendárnom roku objavil v najvyššej českej súťaži. Od januára si oblieka dres TJ Tatran Litovel, ktorému patrí v tabuľke Strabag Rail extraligy mužov po 20. kole posledná 12. priečka so ziskom len dvoch bodov a sedembodovým odstupom na jedenáste Brno.

Pre Páleša je Litovel prvé pôsobisko v aktuálnej sezóne, predtým strávil ročník 2017/2018 v rakúskom SC Kelag Ferlach. „Minulú sezónu som skončil v Rakúsku a pol roka som čakal na nejakú vhodnú ponuku, ale neprišla. S brankárom Tatrana Litovel Luďkom Fabiánom som hrával v Šali a poznám aj trénera Iva Vávru, tak sme sa dohodli, že prídem sem a pokúsim sa tímu pomôcť získať body v boji o záchranu,“ uviedol pre olomoucky.denik.cz Páleš.

Svoje slová začal 24-ročný pivot napĺňať hneď pri svojej premiére v novom drese, keď piatimi gólmi pomohol k výhre Tatrana Litovel nad Lovosicami 28:27. To boli premiérové a zatiaľ aj posledné body jeho klubu v doterajšom priebehu extraligy. Páleš je bývalým hráčom HK Kúpele Bojnice, Tatrana Prešov a HKM Šaľa.

Autor: SITA, Foto: SITA

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022