Načítavanie údajov ...

Patrnčiaková opäť v MOL lige, tentoraz v drese Plzne

Slovenská hádzanárska reprezentantka Annamária Patrnčiaková sa po necelom roku opäť objavila v MOL lige žien. V sobotu sa ocitla v zostave DHC Plzeň v dohrávke 12. kola proti HK Slovan Duslo Šaľa. A hneď v prvom vystúpení v drese nováčika bola so 6 gólmi (dva dosiahla z pokutových hodov, pozn.) najlepšou strelkyňou svojho tímu, hoci to nestačilo na bodový zisk. Šaľa si zo západu ČR odniesla dva body za výhru 29:23.

„Bol to môj prvý zápas za DHC Plzeň. Klub požiadal o hosťovanie a keďže sa I. liga nehrá, tak z môjho pohľadu to určite považujem za dobrý variant v súčasnej situácii, lebo vždy je lepšie byť v zápasovom zaťažení, ako nehrať žiadny duel,“ uviedla pre slovakhandball.sk Patrnčiaková, ktorá sa pre tento krok rozhodla aj z pohľadu reprezentácie. „Áno, má to svoje opodstatnenie,“ skonštatovala a k svojej premiére v plzenskom tíme doplnila: „Svojím spôsobom to nie je úplne jednoduché, lebo v každom klube majú svoju koncepciu hry, ale verím, že to všetko dobre dopadne. Budem sa snažiť byť v každom stretnutí pre družstvo prínosom.“

V minulej sezóne, ktorú v marci 2020 stopla pandémia koronavírusu, bola 30-ročná ľaváčka hráčkou účastníka spoločnej slovensko-českej súťaže DHK Zora Olomouc, ale od aktuálneho súťažného ročníka si obliekala dres českého prvoligového tímu TJ Sokol Lázně Kynžvart. Pre pretrvávajúcu pandémiu COVID-19 však slovenská krídelníčka stihla odohrať len štyri zápasy, všetky víťazné. Po nich bola najlepšou strelkyňou I. ligy so 44 gólmi (9/2+16/3+10/1+9), pričom dosiahla viac ako štvrtinu zo 151 presných zásahov Kynžvartu. Excelovala najmä proti Jindřichovmu Hradcu (44:27), keď skórovala 16-krát, z toho trikrát z pokutového hodu.

Patrnčiaková bola najlepšia strelkyňa MOL ligy zo sezóny 2017/2018. Okrem Olomouca hrávala za HK Hodonín, HC Zlín, Iuventa Michalovce a HK AS Trenčín.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Jarmila Beková (https://hazenadhcplzen.rajce.idnes.cz/)

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny autopartner SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022