Načítavanie údajov ...

Patrnčiaková si v Olomouci dáva pauzu, gólmi chce Kynžvartu pomôcť k postupu

Hádzanárky DHK Zora Olomouc začali v polovici júla prípravu na novú sezónu, do ktorej už pôjdu bez dvoch opôr. Dres 6. tímu tabuľky MOL ligy 2019/2020 v čase prerušenia súťaže (ligový ročník neskôr anulovali, pozn.) si už neoblečie brankárka Lucie Rašková a ani Annamária Patrnčiaková. Slovenská krídelníčka totiž po dvoch sezónach v Olomouci zamierila do českého prvoligového klubu z Kynžvartu.

„V Olomouci som bola spokojná zo všetkých stránok. Keď však prišla pandémia koronavírusu, s vedením DHK sme prehodnocovali stav vzhľadom na veľmi náročnú finančnú situáciu vo všetkých kluboch. Napokon sme dospeli k obojstrannej dohode, že nadchádzajúcu sezónu budem pôsobiť v inom klube. Zároveň sme sa dohodli, že potom budeme spolu komunikovať ohľadom ďalšieho ročníka,“ uviedla pre slovakhandball.sk 30-ročná ľaváčka, ktorá zamierila do tímu Lázně Kynžvart. Je nové družstvo figurovalo v uplynulej nedohranej sezóne I. ligy žien v ČR na 4. mieste. „Áno, je pravda, že budem hrať I. ligu, ale keby tento klub nemal ambície postúpiť, určite by som do nižšej súťaže nešla… Pokiaľ ide o moje doterajšie pôsobenie v novom klube, musím povedať, že tréningový proces je objemovo náročný. Samozrejme, to je len dobre, takže žiadna prechádzka ružovou záhradou,“ prezradila Patrnčiaková.

Tá stabilne patrí do kádra slovenskej ženskej reprezentácie. Na otázku, či teraz nebude mať ťažšiu cestu do národného tímu, odvetila: „To je veľmi dobrá otázka, na ktorú môžem iba povedať, že budem na sebe pracovať a potom to záleží len na reprezentačnom trénerovi a jeho rozhodnutí.“

Najlepšia strelkyňa MOL ligy zo sezóny 2017/2018 pred olomouckým pôsobením strávila rok v Hodoníne, za ktorý hrávala a pomáhala mu aj predtým v nižších súťažiach, keď bola súčasne hráčkou účastníka spoločnej slovensko-českej ligy – HC Zlín. Na Slovensku boli v minulosti jej zastávkami HK AS Trenčín a Iuventa Michalovce.

Pravá krídelníčka potvrdzovala svoje kanonierske schopnosti aj v drese Olomouca, pri prerušení uplynulého ligového ročníka bola štvrtou najlepšou strelkyňou so 143 gólmi, pričom len jeden presný zásah ju delil od ´medailovej pozície´.

Autor: slovakhandball.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022