Načítavanie údajov ...

Paulov USAM Nimes skončil v osemfinále EL, Straňovského Szeged nestačil v LM na Kiel

Tomáš Urban v drese Emsdettenu naďalej pri streleckej chuti

V tohtotýždňových dueloch európskych pohárových hádzanárskych súťaží sa nedarilo klubom slovenských zástupcov.

Francúzsky USAM Nimes Gard v zostave s brankárom Teom Paulom remizoval s Čechovskými Medveďmi 24:24 a keďže predtým prehral na ruskej pôde 25:30, s Európskou ligou mužov sa rozlúčil v osemfinále.

Štvrťfinále sa vzdialilo aj maďarskému MOL-Pick Szeged, ktorý doma nestačil na obhajcu triumfu v Lige majstrov. Klub Martina Straňovského podľahol bundesligistovi THW Kiel 28:33, slovenský krídelník mal na konte jeden gól.

Vo francúzskej Lidl Starligue posledný tím Tremblay bez zraneného Michala Kopča prehral po pauze vynútenej karanténou na palubovke Toulouse tesne 24:25 a nevylepšil si svoju pozíciu v boji o záchranu.

Súboj tabuľkových susedov medzi Budakalászom s Grundfosom Tatabánya sa skončil triumfom 24:18 pre hostí, za ktorých nenastúpil brankár Michal Martin Konečný. Za domácich premenil Jakub Prokop dva z ôsmich streleckých pokusov. Posledná Orosháza, za ktorú si Otto Kancel odpykal jeden dvojminútový trest, prehrala v Komló (25:33).

Smutný bol Dominik Kalafut, keďže so spoluhráčmi z HSG Nordhorn-Lingen nezvládli dôležitú konfrontáciu družstiev bojujúcich o záchranu, keď na palubovke HBW Balingen-Weilstetten podľahli vysoko 24:35. Slovenský pivot dal jeden gól a mal jednu asistenciu.

TV Emsdetten rozdrvil DJK Rimpar 36:26 aj vďaka siedmim gólom Tomáša Urbana, ktorý vyslal dovedna osem striel, nepremenil len jeden pokus z pokutového hodu. ThSV Eisenach nestačil na domáci TV 05/07 Hüttenberg 24:29, pričom Martin Potisk dosiahol tri góly (sedemkrát vystrelil) a jednu asistenciu.

Hádzanárky OGC Nice Côte d’Azur Handball ťahali v najvyššej francúzskej súťaži tretíkrát za kratší koniec v nadstavbovej skupine, keď podľahli tímu Metz tesne 26:27. Slovenská spojka OGC Martina Školková skórovala dvakrát.

Atlético Guardés začalo svoje účinkovanie v skupine o titul v najvyššej španielskej súťaži tesným domácim víťazstvom nad tímom Elche 24:23, jedným gólom k nemu prispela Erika Rajnohová.

HSC Kreuzlingen zakončil svoje účinkovanie v skupine o 1. – 4. miesto v najvyššej švajčiarskej súťaži domácou prehrou s LK Zug 24:28. Petra Škoricová zmiernila prehru šiestimi gólmi (dva dala z pokutových hodov), Mária Olšovská vyslala na bránku päť striel bez úspechu, raz bola vylúčená. Kreuzlingenu patrí 4. priečka.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.facebook.com/USAMNimesGard/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022