Načítavanie údajov ...

Považania doma s úlohou potvrdiť postup vo Vyzývacom pohári

Hádzanári MŠK Považská Bystrica sú po roku opäť blízko k postupu do osemfinále Vyzývacieho pohára (Challenge Cup) mužov 2018/2019. Zverenci trénera Václava Straku pred týždňom vyhrali v talianskom Lavise nad tímom Pallamano Pressano 28:24 (14:10) a štvorgólový náskok im pred odvetou, ktorá sa na Považí bude hrať v sobotu 24. novembra od 18.00 h (rozhodujú Ukrajinci Lošak a Šajbakov), dáva sľubnú východiskovú pozíciu.

„V Taliansku sme uhrali priaznivý výsledok, hoci sme mohli vyhrať aj viacgólovým rozdielom (do záverečnej desaťminútovky išli hráči MŠK za stavu 27:19, pozn.). Po polovici dvojzápasu je skóre pre nás priaznivé, ale ešte nič nie je rozhodnuté. Ani v Lavise to nebol jednoduchý duel. Tento týždeň sme mali ešte ligové stretnutie, takže musíme dobre zregenerovať a potom s maximálnou koncentráciou ísť do sobotňajšieho odvetného stretnutia,“ uviedol pre agentúru SITA kouč MŠK Václav Straka.

Jeho zverenci si v stredu v predohrávke 12. kola Slovnaft handball extraligy jednoznačne poradili s HC Sporta Hlohovec 36:27 (19:15), taliansky súper považskobystrických hádzanárov nemal počas tohto týždňa ligové povinnosti.

V prípade úspešne zvládnutej odvety s Pressanom sa MŠK Považská Bystrica prebojuje medzi 16 najlepších tímov vo Vyzývacom pohári už tretíkrát za sebou.

Vyzývací pohár mužov 2018/2019 – 3. kolo – odveta:
sobota 24. 11. 2018: 18.00 h MŠK Považská Bystrica (SR) – Pallamano Pressano (Tal.), rozhodujú Ruslan Loshak a Arťom Šajbakov z Ukrajiny, prvý zápas 28:24

Autor: SITA, Foto: msk.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022