Načítavanie údajov ...

Považania nasadení do 2. kola Európskeho pohára

Až 74 tímov, čo je 23 viac ako v predchádzajúcej sezóne, sa prihlásilo do Európskeho pohára mužov, v hierarchii Európskej hádzanárskej federácie (EHF) tretej najvýznamnejšej kontinentálnej klubovej pohárovej súťaže. Ani v edícii 2021/2022 nebude chýbať MŠK Považská Bystrica. Pre slovenského zástupcu z Považia je to už siedma účasť za sebou v tejto súťaži, ktorá v minulosti niesla názov Vyzývací pohár (Challenge Cup).
EHF zverejnila v utorok podrobnosti pred nadchádzajúcim ročníkom, z ktorých vyplýva, že päť klubov (aj Talent tím plzenského kraja so Slovákom Marekom Korbelom, pozn.) začne svoje účinkovanie v 3. kole, 39 vrátane Považanov v 2. kole a 30 družstiev sa predstaví v 1. kole plánovanom na 11./12. a 18./19. septembra 2021. Celkový víťaz EP bude známy v máji 2022 (prvý zápas finále 21./22. a odveta 28./29. 5.).
Považskobystrickí hádzanári vstúpia do súťaže v októbri, meno svojho súpera v dvojzápase (16./17. a 23./24. 10.) spoznajú už najbližší utorok 20. júla, keď je od 11.00 h vo viedenskom sídle EHF na programe žrebovanie. Zverenci trénera Václava Straku figurujú medzi 27 nasadených tímov 2. kola EP.
Tatran Prešov, druhý mužský slovenský zástupca na európskej pohárovej scéne, je nasadený priamo do skupinovej fázy Európskej ligy.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Barbora Taláčová (https://mskpb.rajce.idnes.cz)

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022