Načítavanie údajov ...

Považania v osemfinále EP k susedom zo Zubří

Hádzanárov MŠK Považská Bystrica čaká česko-slovenské derby

Nechceli ho v 3. kole, dostali ho v osemfinále Európskeho pohára mužov 2020/2021 (niekdajší Vyzývací pohár). To si môžu povedať hádzanári MŠK Považská Bystrica po utorkovom žrebe vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie, ktorý dal dokopy osem dvojíc v hierarchii tretej najvýznamnejšej kontinentálnej pohárovej súťaže klubov. Považania, ktorí počas víkendu vyradili v 3. kole v domácom dvojzápase litovský tím Granitas-Karys Kaunas (25:22 a 28:28), budú medzi 16 najlepšími čeliť českému klubu HC Robe Zubří. Prvý zápas by mali odohrať 13./14. februára 2021 u súpera, odvetu o týždeň neskôr (20./21. 2.) v domácom prostredí.

„Zubří sme si neželali ani tentoraz. S týmto družstvom sa bežne stretávame v príprave a zámerom našej účasti na európskej scéne je získavať skúsenosti, spoznávať a konfrontovať sa s tímami z iných krajín a rôznych štýlov hádzanej. Z tohto hľadiska nám prianie nevyšlo, keďže Zubří toto nespĺňa. Na druhej strane to bude zaujímavé česko-slovenské derby, ktorému rozhodne nebude chýbať náboj. Kým v príprave nie sú naše súboje zviazané taktikou a dostáva v nich príležitosť čo najviac hráčov, teraz to bude určite vyzerať inak, keďže pôjde o súťažnú konfrontáciu. Žreb neovplyvníme, ale tešíme sa, že budeme môcť vo februári hrať,“ povedal pre slovakhandball.sk kouč MŠK Václav Straka a pokračoval: „Z pohľadu cestovania za súperom a zháňania informácií je tu super žreb. Odpadávajú logistické starosti, keďže za hodinku sme v Zubří. Ešte potrebujeme zvládnuť oba duely, pokúsime sa postúpiť ďalej.“

Považskobystrickí hádzanári figurovali pri žrebovaní medzi osmičkou nenasadených tímov. Ich protivník v jarných bojoch EP vzišiel z osmičky nasadených družstiev, z ktorých nechceli po nedávnej skúsenosti ani ruský Petrohrad a silné sa javili aj Atény: SC Kelag Ferlach (Rak.), SG INSIGNIS Handball West Viedeň (Rak.), RK Borac m:tel Banja Luka (Bosna a Herceg.), HC Robe Zubří (ČR), Pölva Serviti (Est.), AEK Atény HC (Gréc.), CS Minaur Baia Mare (Rum.) a HC Neva SPb Petrohrad (Rus.). Napokon z toho bol predvianočný darček v podobe Zubří, ktoré do tejto fázy EP dostalo cez dvoch súperov bez boja – v 2. kole nenastúpil proti hráčom HC Robe švajčiarsky St. Gallen a v 3. kole islandský Hafnarfjördur. V českej extralige figuruje až na 9. mieste po sérii štyroch prehier.

„Predtým však vyhrali takisto štyri zápasy, navyše tamojšia liga je veľmi vyrovnaná a teraz ide aj o to, ako sa kto vyrovnaná s protipandemickými opatreniami. Súpera so slávnou históriou poznáme, má podobný tím ako my. Ťažia z výbornej práce s mládežou, káder tvoria väčšinou odchovanci doplnení o hráčov z okolia, prípadne legionárov. V mužstve sú juniorskí i seniorskí reprezentanti. Skúsený hráč Miroslav Jurka, reprezentant SR Marek Hlinka, trojica veľmi dobrých brankárov. Bude to vyrovnané,“ dodal Straka, ktorého zverenci sa štvrtýkrát kvalifikovali medzi 16 najlepších družstiev v EP a proti Zubří sa pokúsia o premiérový prienik do štvrťfinále.

Žreb osemfinále Európskeho pohára mužov 2020/2021:
CSM Bukurešť (Rum.) – AEK Atény HC (Gréc.)
HC Robe Zubří (ČR) – MŠK Považská Bystrica (SR)
SC Kelag Ferlach (Rak.) – Sabbianco Anorthosis Famagusta (Cyp.)
RK Gorenje Velenje (Slovin.) – RK Borac m:tel Banja Luka (Bosna a Herceg.)
SG INSIGNIS Handball West Viedeň (Rak.) – Ystads IF (Švéd.)
SGAU-Saratov (Rus.) – Pölva Serviti (Est.)
Donbas (Ukr.) – CS Minaur Baia Mare (Rum.)
HC Neva SPb Petrohrad (Rus.) – RK Gračanica (Bosna a Herceg.)

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Barbora Talačová

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022