Načítavanie údajov ...

Považská Bystrica pred žrebom medzi nasadenými, môže dostať aj Zubří

Iuventa Michalovce sa už rozlúčila s účinkovaním na európskej scéne (v 2. kvalifikačnom kole Európskej ligy žien nestačila na Paríž 92, pozn.), Tatran Prešov sa prakticky ešte iba rozbieha v skupinovej fáze EL mužov a MŠK Považská Bystrica zatiaľ len čaká na vstup do diania v Európskom pohári, ktorý je v hierarchii treťou najvýznamnejšou kontinentálnou pohárovou súťaži. V súťaži doteraz známej ako Vyzývací pohár (Challenge Cup) sú totiž zverenci trénera Václava Straku priamo nasadení až do 3. kola (vzhľadom na počet prihlásených nehrá v 1. kole nikto, pozn.). Jeho žreb je na programe v stredu vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie.

Z 2. kola postúpilo osem tímov, ktoré sa pridali k dvadsaťštvorke zaradených do 3. kola. EHF sa opäť rozhodla pri rozdeľovaní družstiev do košov pred žrebom uplatniť systém tzv. zón s cieľom eliminovať potenciálne riziká a obmedzenia spôsobené pandémiou COVID-19. Na druhej strane môžu na seba naraziť aj tímy z jednej krajiny.

Považania figurujú v 1. koši napríklad aj s Duklou Praha z ČR či ruským HC Neva SPb Petrohrad, s ktorým majú už neúspešnú skúsenosť z minulosti. Ich súper vzíde z osmičky družstiev v 2. koši: Ystads IF (Švéd.), HC Robe Zubří (ČR), SC Kelag Ferlach (Rak.), ZRHK Tenax Dobele (Lot.), SG INSIGNIS HB West Viedeň (Rak.), RK Gorenje Velenje (Slovin.), Pölva Serviti (Est.) a Granitas-Karys (Lit.).

Prvé zápasy sú na programe 12. – 13. decembra a odvety o týždeň neskôr (19. – 20. 12. 2020).

Rozdelenie tímov pred žrebom 3. kola Európskeho pohára mužov v zóne 1, do ktorej sú zaradení aj hádzanári MŠK Považská Bystrica:

1. kôš: HC Neva SPb Petrohrad (Rus.), Drammen HK (Nór.), FH Hafnarfjördur (Isl.), HC Berchem (Lux.), HC Dukla Praha (ČR), MŠK Považská Bystrica (SR), HC Tallinn (Est.), Cocks (Fín.)

2. kôš: Ystads IF (Švéd.), HC Robe Zubří (ČR), SC Kelag Ferlach (Rak.), ZRHK Tenax Dobele (Lot.), SG INSIGNIS HB West Viedeň (Rak.), RK Gorenje Velenje (Slovin.), Pölva Serviti (Est.), Granitas-Karys (Lit.)

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Barbora Martikánová

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022