Načítavanie údajov ...

Považská Bystrica v Európskom pohári proti Granitasu-Karys

Hádzanári MŠK Považská Bystrica spoznali meno svojho súpera na európskej scéne. Na úvod účinkovania v Európskom pohári mužov 2020/2021, ktorý je v hierarchii treťou najvýznamnejšou kontinentálnou pohárovou súťažou, ich čaká protivník z Litvy. Stredajší žreb vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie (EHF) im prisúdil v 3. kole za súpera Granitas-Karys z Kaunasu. Zverenci trénera Václava Straku boli priamo nasadení do tejto fáze súťaže doteraz známej ako Vyzývací pohár (Challenge Cup). Granitas-Karys mal v 2. kole (v 1. kole neboli vzhľadom na počet prihlásených tímov žiadne zápasy, pozn.) nastúpiť proti islandskému Aftureldingu, ale postúpil bez boja, keďže súper odstúpil zo súťaže. Prvé zápasy 3. kola EP sú na programe 12. – 13. decembra a odvety o týždeň neskôr (19. – 20. 12. 2020), Považská Bystrica by mala mať výhodu domáceho prostredia v odvete.

„Som spokojný s výsledkom žrebu. Čaká nás iný štýl hádzanej, keďže s tímom z Pobaltia sme sa ešte nestretli. Pre nás to bude nová skúsenosť a zároveň výzva. Pamätám si na časy, keď družstvo z Kaunasu patrilo medzi popredné tímy a účinkovalo aj v Lige majstrov. V súčasnosti je na našej úrovni, keď účinkuje v Európskom pohári, ale zatiaľ nepoznám jeho konkrétnu silu. Určite boli v osudí aj kvalitnejší protivníci ako švédsky Ystad či slovinské Velenje. Granitas je taká stredná cesta, ale napriek jeho bohatej histórii dúfam, že máme šancu na postup. Neprial som si, aby nás žreb dal dokopy so Zubří, keďže s českým klubom sa stretávame v prípravnom období a my chceme zbierať nové skúsenosti. Teraz nás čaká zháňanie informácií a riešenie logistických záležitostí. Sme pripravení na všetky tri varianty – s klasickým hracím systémom doma – vonku, ale i na dva duely doma či vonku,“ povedal pre slovakhandball.sk tréner považskobystrických hádzanárov Václav Straka.

EHF pri rozdeľovaní družstiev do košov pred žrebom opäť uplatnila systém tzv. zón s cieľom eliminovať potenciálne riziká a obmedzenia spôsobené pandémiou COVID-19, na seba mohli naraziť aj tímy z jednej krajiny. Považania figurovali v 1. koši a ich súper vzišiel z osmičky družstiev v 2. koši: Ystads IF (Švéd.), HC Robe Zubří (ČR), SC Kelag Ferlach (Rak.), ZRHK Tenax Dobele (Lot.), SG INSIGNIS HB West Viedeň (Rak.), RK Gorenje Velenje (Slovin.), Pölva Serviti (Est.) a Granitas-Karys (Lit.).

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.facebook.com/RKGranitas/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022