Načítavanie údajov ...

Prešov sa dočká už aj poslednej predsezónnej posily, Ben Abdallah dostal vízum

Hádzanári Tatrana Prešov na ďalšie testy v piatok

Hádzanári Tatrana Prešov budú mať k dispozícii už aj posledného hráča z tohtosezónneho kádra. Tuniský reprezentant Anouar Ben Abdallah po dlhom čakaní dostal víza a bude môcť pricestovať na Slovensko. Príchod pravej spojky do centra Šariša je plánovaný na štvrtok.

Hráči Tatrana budú nútene pauzovať ešte aj celý tento týždeň. Od toho predchádzajúceho sú v karanténe, keďže ich zasiahol koronavírus – pozitívny bol jeden člen A-tímu. Podľa aktuálnych nariadení Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Prešove musia zostať v izolácií až desať dní, prišlo aj k preloženiu pretestovania celého družstva.

„Vzhľadom na veľké množstvo testovaní podstúpi naše mužstvo testy na ochorenie COVID-19 v piatok. Na základe výsledkov sa prijmú ďalšie kroky. Ak bude niekto z testovaných hráčov pozitívny, bude musieť podstúpiť ďalšiu desaťdňovú karanténu. Informovali sme o tom náležite aj vedenie SEHA ligy i Európsku hádzanársku federáciu, aby sme následne vedeli, aký osud nás čaká v týchto európskych súťažiach,“ uviedol pre klubový web generálny manažér Tatrana Prešov Miroslav Benický.

Ako je známe, Tatran neodohral na minulý víkend plánovaný duel osemfinále Slovenského pohára na palubovke prvoligového Sokola Cífer a odklad čaká aj jeho zápas v Slovnaft handball extralige doma proti HC Sporta Hlohovec. Otázny je aj začiatok nadnárodnej SEHA Gazprom League.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: tatranpresov.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022