Načítavanie údajov ...

Prešovu odložili duel s Dinamom Bukurešť, v utorok však bude hrať

Hádzanári prešovského Tatrana nastúpia 17. 11. v predohrávke 12. kola Slovnaft handball extraligy proti ŠKP

Hrozba sa naplnila a hádzanári Tatrana Prešov neodohrajú v utorok 17. novembra duel EHF Európskej ligy, v ktorom mali od 20.45 h nastúpiť proti Dinamu Bukurešť. Zápas s rumunským súperom sa v tomto termíne neuskutoční, o čom rozhodla Európska hádzanárska federácia. Dôvodom sú súčasné podmienky v súvislosti s koronavírusom. Pre Tatran je už druhý odložený súboj v rámci B-skupiny EL. Šarišania neabsolvovali ani vystúpenie na palubovke portugalského Sporting CP Lisabon. Na konte majú iba domácu prehru s francúzskym USAM Nimes Gard 22:28.

„Vo štvrtok vo večerných hodinách prišlo rozhodnutie z EHF ohľadom utorkového zápasu 3. kola s Dinamom Bukurešť, ktorý bol v pôvodnom termíne zrušený a odohrá sa v náhradnom termíne, ktorý zatiaľ nie je stanovený. EHF k tomu kroku pristúpila vzhľadom na komplikácie spojené s organizovaním zápasu vzhľadom na situáciu s ochorením COVID-19. Týka sa to nielen situácie na Slovensku, ale aj na strane hosťujúceho mužstva. Keďže nebolo možné zabezpečiť všetko potrebné načas, EHF sa rozhodla tento zápas preložiť. Nás to v žiadnom prípade neteší, lebo chceme hrať takéto medzinárodné zápasy. Rozhodnutie však rešpektujeme a chápeme,“ skonštatoval pre klubový web generálny manažér Tatrana Prešov Miroslav Benický.

Ďalšie zápasy slovenského zástupcu v EL proti nemeckému Füchse Berlín (24. 11. vonku) a dva duely proti švédskemu Kristianstadu (1. 12. vonku a 8. 12. doma) zatiaľ nie sú ohrozené.

Prešovčania však nezostanú bez stretnutia. Najbližšie sa zverenci Slavka Golužu, ktorí sú so stopercentnou bilanciou na čele tabuľky najvyššej slovenskej súťaže mužov, predstavia už v utorok 17. novembra o 16.00 h v predohrávke 12. kola SHE doma proti ŠKP Bratislava. Pôvodne sa malo hrať 12. decembra.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: tatranpresov.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022