Repre juniori: S Izraelom výhra i prehra

Hádzanárska reprezentácia juniorov Slovenska odohrala v rámci sústredenia v Nových Zámkoch (7. – 11. júna) dve medzištátne priateľské stretnutia s Izraelom, ktoré sú súčasťou prípravy na majstrovstvá EHF.
Zverenci trénerskej dvojice Ján Kolesár – Tomáš Straňovský si v piatok podvečer poradili so svojimi súpermi 29:25, hoci v 42. min prehrávali štvorgólovým rozdielom (16:20) a do záverečnej desaťminútovky išli za nepriaznivého stavu 20:23. Ešte tri minúty pred koncom bol stav nerozhodný 24:24, ale Slovákom vyšiel záver, v ktorom rozhodli o svojom víťazstve. Najlepším strelcom tímu SR bol Marco Antl s 9 presnými zásahmi, 7 mal na konte Tomáš Smetánka.
V sobotňajšej predpoludňajšej odvete boli úspešnejší Izraelčania, ktorí vyhrali 32:31 (19:15). Slovenskí juniori štyrmi gólmi Tomáša Dévaia v závere vykresali nádej na obrat (30:31), ale ich súperi si v poslednej minúte poistili triumf. Najviac gólov za SR dal Dávid Mišových, ktorý sa presadil sedemkrát.
Hádzanársku reprezentáciu juniorov a prezidenta SZH Jaroslava Holešu prijal počas sústredenia na Mestskom úrade primátor Nových Zámkov Otokar Klein.

Výsledky – piatok:
Slovensko – Izrael 29:25 (11:12)
Najviac gólov: M. Antl 9/3, Smetánka 7, Hrubý 4, J. Kravčák a Mišových po 3 – Solomon 5
sobota:
Slovensko – Izrael 31:32 (15:19)
Najviac gólov: Mišových 7/3, Dudík 4, Dévai 4/1, Illés, J. Kravčák a Hrubý po 3 – Cohen 11/5