Repre kadeti: Neúspešný vstup Slovákov, tesne podľahli Estóncom

Pondelok nebol šťastný deň pre kadetské hádzanárske reprezentácie Slovenska. Dievčatá sa tesnou prehrou rozlúčili s účinkovaním na majstrovstvách sveta v severomacedónskom Skopje a chlapci takisto dvojgólovým nezdarom vstúpili do turnaja majstrovstiev EHF hráčov do 18 rokov v rumunskej Craiove.
Zverenci trénerského dua Fernando Gurich – Pavol Polakovič podľahli v stretnutí A-skupiny rovesníkom z Estónska 26:28 (12:12), hoci ešte štvrťhodinu pred koncom mali k dobru trojgólový náskok. Mladí Slováci sa na podujatí, ktoré je určené pre tímy neúčinkujúce na ME, najbližšie stretnú s Ukrajincami. Hrať sa bude v utorok 9. augusta od 14.00 h SELČ. Zápas sa dá sledovať prostredníctvom ehftv.com.

Výsledky – majstrovstvá EHF – III. turnaj (Craiova/Rum.) – A-skupina – 1. kolo – pondelok:
Rakúsko – Ukrajina 26:29 (12:13)
Slovensko – Estónsko 26:28 (12:12)
Zostava a góly SR: Mitošinka 1, Furman – Gdovec 2, Rojko 1, M. Pacek 3, Mitaľ, Fenár 4, Ďurana 2, Androvič, J. Féder, Terpák 1, Turek 4, Jurkovič 6, Valigurský, Roman, Polanský 2
pok. hody: 6/4 – 2/2, vylúčení: 6 – 6, rozhodovali: Met. Ilievski a Mih. Ilievski (obaja Sev. Maced.)

Slováci inkasovali ako prví, ale po necelých desiatich minútach hry mali trojgólový náskok (6:3). Týmto rozdielom vyhrávali aj v 20. min (10:7), ale záverečnú časť I. polčasu nezvládli. Estónci vyrovnali na 10:10 a v 29. min sa dokonca ujali vedenia 12:11. Turek ešte do prestávky vyrovnal na 12:12. Vstup do druhej časti vyšiel lepšie slovenským kadetom. Po Polanského presnom zásahu v 44. min bolo 19:16 v ich prospech. Terpák v 47. min ešte upravil na 21:19, no hráči súpera troma gólmi otočili na 22:21 a potom odskočili na 24:22. Snaha kadetov SR o obrat priniesla v poslednej minúte zníženie na 26:27, ale estónsky tím ešte stihol spečatiť svoj triumf.

Hlas:
Fernando Gurich (tréner kadetov SR): „Počas zápasu sme viackrát nedokázali udržať naše niekoľkogólové vedenie. Pre choroby a zranenia sme nemohli využiť niektorých hráčov a nemohli sme chalanov rotovať tak, ako sme si predstavovali. Kým sme mali energiu, tak družstvo pracovalo. Nevedeli sme si však poradiť s hrou súpera 7 na 6 a takisto nám v útoku chýbala myšlienka. Hráčom však nemám čo vyčítať. Napriek zložitej situácii sa snažili odviesť maximum. Gratulujem Estónsku a zároveň verím, že sa hráči dajú zdravotne do poriadku, aby sme mohli lepšie zvládnuť ďalšie stretnutia.“