Načítavanie údajov ...

Repre kadeti: Slováci nestačili na Faerčanov, nezahrajú si vo finále turnaja na majstrovstvách EHF

Hádzanári Slovenska nepostúpili na majstrovstvách EHF (nižšia kategória kontinentálneho šampionátu) hráčov do 19 rokov v bulharskej Varne do finále. V sobotňajšom prvom semifinále boli nad ich sily reprezentanti Faerských ostrovov, ktorým podľahli 22:29 (11:15), čím prišli o šancu vybojovať si ako víťazi priamy postup do elitnej kategórie.

Slováci nezachytili úvod – v 11. min prehrávali 1:5. Následne síce znížili na 5:7, ale do polčasovej prestávky ich manko opäť narástlo. Štvorgólový rozdiel nezmazali ani po zmene strán. Naopak, Faerčania zvyšovali svoje vedenie, ktoré v 49. min bolo už dvojciferné (25:15). V zostávajúcom čase slovenskí kadeti už len zmiernili prehru s tímom, ktorý pred dvoma rokmi triumfoval v rámci mládežníckeho podujatia Partille Cup na turnaji European Open do 17 rokov, keď vo finále pokoril domáce Švédsko (36:29).

Zverenci trénerskej dvojice Michal Baran – Tomáš Straňovský v nedeľu od 16.00 h nastúpia v boji o konečné 3. miesto proti Česku, ktoré podľahlo Bielorusku 31:33.

Výsledky – majstrovstvá EHF hráčov do 19 rokov v bulharskej Varne – semifinále – sobota:
Bielorusko – Česko 33:31 (18:18)

Slovensko – Faerské ostrovy 22:29 (11:15)
Zostava a góly SR: Ch. Bako, Sopka – Plšek 1, Kimák-Fejko, Dudík, M. Antl, Dévai 2, Kolenič 1, Mišových, T. Smetánka 8, Uhriňák, A. Lukačín, Kvaššay, J. Kravčák 5, Surňák 5, Illés
pok. hody: 6/3 – 2/2, vylúčené: 4 – 7, rozhodovali: Dojčinov a Gorecov (obaja Bulh.)

Hlas:
Michal Baran (tréner SR „19“): „Myslím si, že môžeme byť pyšní na náš dnešný výkon. Pred zápasom sme si vraveli, že budeme tvrdo pracovať v obrane proti hráčom Faerských ostrovov, ktorí sú silní v súbojoch jedného proti jednému. Chalani do detailov plnili pokyny v defenzíve. Upozorňovali sme hráčov, že bude dôležité sa presadzovať v ofenzíve, aby sme držali krok s protivníkom. V útoku sme si vypracovali veľa čistých gólových príležitostí, ale brankár súpera mal osemnásť zákrokov, čo bolo rozhodujúce. V úvode bolo aj pár sporných rozhodnutí arbitrov, Faerčania nám unikli na rozdiel štyroch – piatich gólov a potom sme ich celý čas už len doťahovali. Myslím si, že na chalanoch je vidieť progres od zápasu k zápasu. Máme pred sebou ešte jeden cieľ, a to zabojovať o 3. miesto. Do duelu pôjdeme s odhodlaním.“

Autor: slovakhandball.sk

FOTO: https://www.facebook.com/www.bulgarianhandball.eu

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022