Načítavanie údajov ...

Repre: Kadetky pred ME na sústredenie do Poľska

Juniorky Slovenska aktuálne účinkujú na hádzanárskych majstrovstvách Európy do 19 rokov v slovinskom Celje, ale šampionát za účasti 16 najlepších tímov starého kontinentu čaká v lete aj kadetky. Tie sa od 5. do 15. augusta 2021 predstavia na ME hráčok do 17 rokov v čiernohorskej Podgorici. Zverenky trénerskej dvojice Peter Pčola – Peter Olšavský pokračujú v príprave na toto vrcholné podujatie. V stredu ráno 14. 7. sa vydajú na cestu do Poľska, kde v Zakopanom pobudnú až do 22. 7. na sústredení. V rámci neho si otestujú aktuálnu výkonnosť v dvoch medzištátnych dueloch – najskôr 19. 7. o 16.00 h nastúpia proti domácim Poľkám a na druhý deň (20. 7.) si v rovnakom čase zmerajú sily s ruskými rovesníčkami. V nominácii na reprezentačnú akciu figuruje 18-členný káder, z ktorého štyri hráčky (Bronišová, Bačenková, A. Mészáros, Mydlová) pôsobia v zahraničných kluboch.

Nominácia hádzanárskej reprezentácie kadetiek na sústredenie v Poľsku (14. – 22. 7. 2021):
brankárky: Silvia Bronišová (Kisvárdai KC/Maď.), Jana Kantorisová (ŠŠK Prešov)
pivotky: Anna Kormanová (HK Slovan Duslo Šaľa), Rebeka Kucserová (HC DAC Dunajská Streda)
krídelníčky: Laura Walterová (HC Strojár Malacky), Dominika Brnová (HK AS Trenčín), Ema Rendvanská (HK Slovan Duslo Šaľa), Chiara Volnerová (HC DAC Dunajská Streda)
spojky: Anna Mészáros (ETO Győr/Maď.), Dorota Bačenková (Kisvárdai KC/Maď.), Katarína Mydlová (DHC Slavia Praha/ČR), Simona Lintnerová (HK AS Trenčín), Réka Kohút, Panna Hornyák (obe HC DAC Dunajská Streda), Nina Palušová, Mária Štrbáňová (obe HC Tatran Stupava), Radka Šalatová (HK Slovan Duslo Šaľa), Karin Kužmová (ŠŠK Prešov)

Autor: slovakhandball.sk, Foto: SZH

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022