Načítavanie údajov ...

Repre muži: Proti Rakúsku ukázať natrénované a pozitívne sa naladiť na ME

Už jedenásť rokov uplynulo od posledného vzájomného stretnutia hádzanárov Slovenska a Rakúska, keď sa v rakúskom Tullne tešili z výhry domáci 28:26. Počas tohto týždňa sa oba tímy stretnú dvakrát, pričom to bude pre obe reprezentácie generálka pred januárovými majstrovstvami Európy mužov na Slovensku a v Maďarsku.

Prvý z dvojice medzištátnych zápasov (oba v priamom prenose na Sport1 TV) je na programe vo štvrtok 6. januára od 20.25 h v Südstadte neďaleko Viedne, odveta 8. januára od 17.00 h v Bratislave v novej hale na Junáckej, ale bez prítomnosti divákov.

Určite nebudeme nič skrývať. Chcem, aby sme si v dueloch prešli tie veci, ktoré sme trénovali. Určite pôjdeme do súbojov naplno, ale zároveň s tým, aby sa nikto nezranil. Určite nikto nebude hrať celých 60 minút. Od každého budem vyžadovať maximálny prístup a koncentráciu. Je to dôležité preniesť potom aj na šampionát,“ uviedol pred prvými dvoma tohtoročnými vystúpeniami hlavný kouč SR Peter Kukučka.

Jeho zverenci sa v novom kalendárnom roku pripravujú od pondelka v slovenskej metropole. „Tréningy boli náročné a kvalitné. Pracovali sme tvrdo, ale na to sme tu. Každým tréningom to bolo lepšie a teraz to už len potrebujeme preniesť do zápasov, najbližšie už proti Rakúsku. Určite by sme privítali aj pozitívny výsledok, aby sme sa dobre naladili pred ME. Rakúšania majú kvalitu, štartovali aj na predchádzajúcich šampionátoch. My sa však musíme pozerať predovšetkým na seba, lebo ani na ME nebude v úlohe favoritov,“ tvrdí kapitán mužstva Ľubomír Ďuriš, ktorý sa na poste strednej spojky strieda aj s mladíkom Tomášom Smetánkom. Pred 9 rokmi na ME v Srbsku bol on v podobnej pozícii s Petrom Kukučkom. „Na tréningoch sa mi veľmi páčil. Je dravý a nebojí sa ísť do toho. Predtým som ho nevidel hrať, ale teraz som mal z neho výborný pocit. Dúfam, že sa mu bude naďalej dariť a pomôže nám,“ pochválil Ďuriš nového člena národného tímu SR.

Na brankárskom poste sa bude Kukučka vo štvrtok spoliehať na duo Marián Žernovič – Teodor Paul. „Bude to nejaká zmena, keďže minulý týždeň i teraz sme sa pripravovali viac-menej len medzi sebou a hrali sme simulované zápasy. Teraz si proti Rakúšanom vyskúšame, čo sme si natrénovali,“ skonštatoval Teodor Paul, ktorý na otázku, či sa cíti vo forme, odvetil: „Uvidíme, v akej som forme. Naposledy som chytal v zápase francúzskej ligy a bolo to v poriadku. Ja som bol spokojný. Dúfam, že mi to vydržalo a pomôžem chlapcom aj v zápasoch reprezentácie.“

Jeden z najlepších strelcov španielskej ligy Jakub Prokop vo štvrtok zrejme ešte nenastúpi, ale sobotňajší duel by už chcel stihnúť. „Po zranení sa cítim už oveľa lepšie. Každým dňom sa to zlepšuje a postupne členok viac zaťažujem. O deň – dva by to mohlo byť v poriadku a druhý prípravný zápas by som mohol stihnúť. Určite by som chcel v sobotu hrať, pretože je to posledný prípravný duel a vlastne generálka pred ME. Spravíme všetko, aby sa to podarilo. Proti Rakúsku chceme dosiahnuť čo najlepšie výsledky a ukázať, čo sme celý čas trénovali,“ poznamenal Prokop.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: TASR

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022