Načítavanie údajov ...

Repre muži: Rozhodnutie o divákoch potešilo všetkých, ME bez Rečičára a Čuprynu, do slovenského tímu sa vráti Konečný

Hádzanári Slovenska mali vo štvrtok a v sobotu odohrať dva medzištátne priateľské zápasy proti Rakúsku, ktoré mali byť generálkou pred blížiacimi sa majstrovstvami Európy. Pre bezpečnosť hráčov po pozitívnom výsledku testu na začiatku zrazu v Bratislave sa však predstavitelia oboch národných zväzov i reprezentačných tímov dohodli na ich zrušení. V tejto súvislosti sme položili pár otázok hlavnému koučovi SR Petrovi Kukučkovi, ktorý sa vyjadril aj k situácii v kádri i povoleniu zaplniť tribúny aspoň zo štvrtinovej kapacity.

Ako ste nahradili výpadok dvojzápasu s Rakúskom?
– Namiesto zápasov som riadne trénovali. Nič iné nám nezostávalo. V piatok predpoludním boli chalani v posilňovni, večer sme sa venovali hádzanárskym veciam. V sobotu predpoludním bolo naplánované voľno, keďže sme toho mali už dosť za sebou. Popoludní bol hádzanársky tréning a už sme mali aj videoanalýzu Nórov. Nášho prvého súpera sme si rozobrali v prípravnom dueli s Holandskom.

Bol v hre aj nejaký náhradný zápasový variant?
– Áno, chceli sme narýchlo dohodnúť duel s Bahrajnom, ale zišlo z toho. Oni hrali v sobotu večer s Maďarskom a my sme sa s nimi chceli stretnúť v nedeľu o 15.00 h v Bratislave, ale oznámili nám, že majú nejaké komplikácie s vycestovaním z Maďarska. Navrhli nám, aby sme pricestovali za nimi do Budapešti, ale s tým sme nesúhlasili, lebo nechceme nikoho ohroziť. Pôvodne bola možnosť hrať s Bahrajnom už 4. januára, ale keďže sme mali zraz 3. 1., bolo to veľmi skoro a navyše už sme mali naplánované súboje s Rakúskom.

Ako veľmi vám bude chýbať zápasová previerka?
– Nepochybne bude a dosť. Tieto dva duely s Rakúskom by boli optimálne. Jedna vec je trénovať a iné to skúšať proti súperovi, ktorý na dané veci reaguje inak. Navyše, Rakúsko je kvalitný súper. Do najťažšieho zápasu na ME, ktorý nás čaká na úvod proti Nórsku, pôjdeme bez prípravného zápasu. Tak to je a musíme k tomu tak pristúpiť. Už nám nepomôže rozjímanie, že kto a čo nám chýbalo. Musíme sa snažiť zahrať čo najlepšie aj bez zápasovej previerky.

Bude teraz pred prvým duelom na ME s Nórskom forma vášho tímu tak trochu aj neznámou z hľadiska toho, ako dokážu vaši zverenci preniesť natrénované do duelov?
– Hráči poznajú náš systém hry, ale je niečo iné, keď je tam tlak súpera, divákov, rozhodcov… Dôležité bude, aby to hráči ustáli vo svojich hlavách, že sa predstavia na domácom šampionáte. Snažím sa im to prízvukovať, každý sa musí nastaviť a nepripúšťať si tlak navyše. Potrebujeme hrať najlepšie, ako vieme. Nečarovať a neskúšať ťažké veci, ale to, čo sme trénovali a predviesť to najlepšie. Potom môžeme bilancovať, čo bolo dobré a čo nie.

Ako to vyzerá v kádri. Je už známe konečné zloženie dvadsiatky na ME?
– Áno. Z kádra, ktorý sme pozvali na záverečné sústredenie do Bratislavy, sa na ME nepredstavia Tomáš Rečičár a Igor Čupryna. Do tímu sa vracia tretí brankár Michal Martin Konečný. Verím, že v pondelok už budeme trénovať v kompletnom zložení, teda aj s hráčmi, ktorí boli doteraz pre blízky kontakt izolovaní.

Aký máte najbližší program?
– V nedeľu predpoludním sa ideme odreagovať na motokáry a po obede nás čaká cesta do Košíc.

Kedy budete trénovať v Košiciach pred úvodným vystúpením na ME?
– V pondelok máme prvý tréning, v utorok nás čakajú dva a v stredu ďalší.

Ako vnímate rozhodnutie vlády umožniť aspoň 25-percentné zaplnenie kapacity tribún divákmi?
– Veľmi nás to všetkých potešilo, že kompetentní rozhodli a povolili aspoň štvrtinu kapacity v hale. Dúfame, že títo fanúšikovia nahradia plnú halu, ktorú sme chceli mať, ale nebolo to možné. Aj 25 percent však môže vytvoriť takú atmosféru, aby chalani odovzdali ešte viac zo seba.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: TASR

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022