Načítavanie údajov ...

Rozhovor týždňa: Dôležité budú výkony v zápasoch na svetovom šampionáte

Po nádejných vystúpeniach v kvalifikácii ME 2022 proti favorizovaným tímom Španielska a Maďarska vzrástli aj očakávania slovenskej hádzanárskej verejnosti od ženskej reprezentácie SR. Výsledky na minulotýždňovom prípravnom turnaji, kde Slovenky hladko prehrali so španielskymi, nemeckými i poľskými hádzanárkami, však nepridali na zvýraznení optimistickej nálady. Viac aj o tom, aké sú reálne možnosti slovenského národného tímu na decembrovom svetovom šampionáte v Španielsku, prezradil v rozhovore pre slovakhandball.sk viceprezident Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Ernö Kelecsényi.

Aké sú vaše očakávania od účinkovania ženskej reprezentácie?

– Očakávam od družstva vyrovnanú výkonnosť vo všetkých zápasoch, aby sa im podarilo vyhnúť výkyvom a nemali počas stretnutí výpadky. Teraz mali tri konfrontácie, ktoré mali pomôcť koučovi Streicherovi nájsť ideálne zloženie zostavy, aby náš tím čo najlepšie fungoval v obrane i útoku. Zároveň, aby vedel najoptimálnejšie rozdeliť hráčkam čas na palubovke, nech môžu odvádzať konštantne dobré výkony.

Ako vidíte šance Slovenska na postup zo základnej skupiny?

– Myslím si, že pokojne môžeme povedať, že šancu máme. Maďarsko a Nemecko sú nielen z hľadiska sily kádra, ale aj podmienok a kvality ligových súťaží inde ako my. Ich hráčky pôsobia v kluboch účinkujúcich v Lige majstrov či v ďalších európskych pohárových súťažiach. Práve proti Maďarkám a Nemkám nás čakajú najťažšie zápasy v skupine. Zároveň je však potrebné dodať, že v Topoľčanoch sme dokázali s Maďarkami hrať vyrovnanú partiu v kvalifikačnom súboji. Na svetovom šampionáte sa predstavia prakticky s rovnakým kádrom ako vtedy. S Nemkami máme čerstvú skúsenosť z minulotýždňového prípravného turnaja neďaleko Madridu, v ktorom sme s nimi 40 minút držali krok. Potom sa už prejavila šírka nemeckého kádra a väčší výber kvalitných hráčok na lavičke. Myslím si, že tieto dve stretnutia nám poslúžia, aby sme sa čo najlepšie vedeli pripraviť na tretí duel, ktorý bude zrejme rozhodujúci. Češky poznáme najlepšie a proti nim máme najväčšie šance.

Máte želanie v súvislosti s účinkovaním slovenskej reprezentácie na MS v Španielsku?

– Sú tu aj isté veci, ktoré nesúvisia so súpermi. V našom podaní bez ohľadu na silu a meno protivníka nesmie absentovať bojovnosť. V defenzíve sa musíme na tejto medzinárodnej úrovni prezentovať potrebnou agresivitou, inak nie je šanca eliminovať hráčky súpera. Okrem vyrovnaných zápasov očakávame a chceme vidieť od našich hráčok bojovnosť do poslednej sekundy. Keď to dokážeme, tak si budeme môcť zahrať v druhej časti šampionátu s postupujúcimi tímami a nie iba v Prezidentskom pohári.

Čo budete považovať za úspech v podaní slovenskej reprezentácie?

– Keby sme vedeli splniť to, čo som spomínal vyššie, tak zoberieme všetkými desiatimi. Dôležité bude, ako budú vyzerať zápasy, v ktorých sa predstavíme. Nemôžeme zabudnúť na skutočnosť, že na MS štartujeme po dlhých rokoch a nepatríme medzi svetovú elitu, s ktorou sa však pokúšame o vyrovnanú partiu. Toto je náš reálny cieľ, ale, samozrejme, postup zo základnej skupiny by bol pre nás úspech.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: SZH

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022