Načítavanie údajov ...

Repre ženy: Poučenie z Čiernej Hory, Slovenky sa v Šali tešia na atmosféru

Hádzanárky Slovenska absolvovali v závere uplynulého týždňa dva testy aktuálnej výkonnosti. Pred blížiacou sa I. fázou kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2023 ich preverili Čiernohorky, ktorým v Podgorici dvakrát podľahli.

„V Čiernej Hore sme odohrali dva rozdielne duely. V prvom nám chýbala koncentrácia, z môjho pohľadu to bol veľmi zlý výkon. V druhom súboji sme už dokázali hrať na našej úrovni. V každom prípade to bola dobrá skúsenosť, aby sme sa čo najlepšie pripravili na Lotyšsko. Netreba zabúdať, že sme čelili veľmi dobrému tímu, ktorý sa pripravuje na majstrovstvá Európy v domácom prostredí,“ zhodnotil minulotýždňové vystúpenia hlavný kouč žien SR Jorge Dueňas.

V prvom stretnutí Čiernohorky dominovali (20:37), druhé už bolo vyrovnanejšie, ale tiež sa skončilo prehrou slovenského družstva (24:33). „V našich výkonoch bol veľký rozdiel. V prvom zápase sme nedali do toho všetko, chýbalo správne nasadenie, nebola dostatočná agresivita v obrane, a tak skóre narástlo výrazne v prospech súpera. K druhému pristúpili dievčatá už zodpovednejšie. Na tejto úrovni sa trestá každá chyba, my sme párkrát zakončili z nepripravených pozícií i nepremenili zopár vyložených šancí, čo Čiernohorky hneď využili. Trochu ma mrzí, že akoby sme stále potrebovali najskôr dostať facku, aby sme sa prebrali. Toto musíme odstrániť,“ povedal asistent trénera Peter Pčola.

Najlepšou strelkyňou v dueloch v Čiernej Hore bola s dovedna 18 gólmi (8+10) pravá spojka Barbora Lancz. „Prvý súboj sme začali veľmi bojazlivo, čo bol náš problém v obrane i v útoku. Trochu sme sa ich zľakli, čo v športe nikdy nie je dobré. Z môjho pohľadu bol piatkový súboj viac o učení sa, sobotňajší sme lepšie začali, viac bojovali a hoci sme robili aj chyby, odohrali sme ho celkom dobre. Z chýb sa musíme poučiť,“ uviedla na pondelkovom brífingu Lancz.

Slovenky začali v pondelok prípravu na kvalifikačný dvojzápas proti Lotyšsku, s ktorým si zmerajú sily v stredu 2. novembra od 19.00 h v Šali a v nedeľu 6. 11. od 14.10 h v meste Valmiera. Už sa do nej nezapojila zranená pivotka Nikoleta Trúnková.

„Zatiaľ nemáme o našom najbližšom súperovi veľa informácií, lebo v súčasnom kádri je 90 percent iných hráčok ako v predchádzajúcich vystúpeniach Lotyšska. Ja sa na stredajší zápas teším, myslím si, že rovnako aj ostatné dievčatá. Atmosféra v Šali je vždy skvelá. Budeme sa snažiť podať čo najlepší výkon,“ poznamenala spojka Karin Bujnochová a krátko sa tiež vrátila k dvom vystúpeniam v Čiernej Hore: „Snažili sme sa v nich aplikovať veci, ktoré sme nacvičovali počas tréningov. V prvom dueli to veľmi nefungovalo, ale myslím si, že s druhým vystúpením môžeme byť relatívne spokojní. Zmenili sme v ňom náš prístup, bránili sme agresívnejšie, vzájomne sme si viac pomáhali a v útočnej fáze sme lepšie premieňali šance.“

Slovenky sa pokúsia z vystúpení v Podgorici preniesť do kvalifikácie pozitíva najmä z odvety. „Prvý duel nám vôbec nevyšiel. Už v prvom polčase vyhrávali Čiernohorky výrazným rozdielom, prevýšili nás vo všetkom. V druhom sme chceli náš nevydarený výkon odčiniť a myslím si, že sa nám to podarilo. Z môjho pohľadu sme minimálne 40 minút hrali vyrovnanú partiu,“ vrátila sa k prípravným zápasom ďalšia spojka Veronika Habánková, ktorá patrí ku skúsenejším hráčkam v súčasnom kádri. „Od stredajšieho vstupu do kvalifikácie očakávam víťazstvo. Dúfam, že nás prídu fanúšikovia povzbudiť v čo najväčšom počte a my ich potešíme výhrou, vďaka ktorej pôjdeme do Lotyšska s čo najväčším náskokom. Musíme dať do toho srdce. Sme favoritky a ja dúfam, že nám to v stredu vyjde.“

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: SZH

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022