Načítavanie údajov ...

Repre ženy: V obrane najmä po zmene strán solídne, v útoku stále rezervy

Hádzanárky Slovenska po stredajšej michalovskej prehre so Španielkami 20:29 dali bodku za svojím účinkovaním v kvalifikácii ME 2022, v ktorej nezískali v 5. skupine ani bod, nedeľňajšou prehrou v Györi s Maďarkami 19:25 (9:16).

„Som rád, že sme bojovali celých 60 minút. Znova sme na začiatku stratili zopár hlúpych lôpt v útoku a opäť nepremieňali čisté šance, z čoho sme dostávali góly z protiútokov. Podarilo sa nám však skonsolidovať v defenzíve a najmä druhom polčase sme bránili výborne. Takisto ako proti Španielkam sme však po zisku lopty nedávali ľahké góly z protiútokov, čo je škoda. Dievčatá po prvej chybe, zaváhaní či zahodenej šanci strácajú sebadôveru. Proti Maďarkám sa však zdvihli a dobojovali to do konca, čo je dobré,“ povedal asistent trénera Peter Pčola.

Slovenské hádzanárske reprezentantky vlani na jeseň začali kvalifikáciu o postup na ME žien 2022 v Slovinsku, Severnom Macedónsku a Čiernej Hore nádejne vyrovnanými partiami s favoritmi 5. skupiny, po ktorých boli odhodlané zabojovať o jednu z dvoch postupových priečok. Po vystúpení na MS 2021 v Španielsku prišlo k zmene na trénerskom poste a zvyšné štyri kvalifikačné vystúpenia odohrali pod vedením nového realizačného tímu na čele so španielskym hlavným kormidelníkm Jorgem Dueňasom, ktorý sa snaží do tímu vnášať vlastné predstavy o hernom prejave.

„Myslím si, že dojem z tohto zápasu s Maďarskom bol o trochu lepší ako z toho so Španielskom. Veľmi dobre nám zachytala Adriana Medveďová, čo nám pomohlo aj v obrane. Najväčší rozdiel bol však v premieňaní čistých šancí,“ poznamenala skúsená spojka Karin Bujnochová a doplnila: „Máme iného trénera ako pri predchádzajúcich súbojoch s Maďarkami. Ten nám vštepuje nový systém, na ktorom pracujeme. Snažíme sa prezentovať inou hrou, ale potrebujeme trochu času, kým sa do toho dostaneme.“

Tvorkyňou hry slovenského tímu bola Vladimíra Bajčiová: „Do prvého polčasu sme nevstúpili práve najlepšie, lebo nám nefungovala obrana. Po zmene strán sme však ukázali, že vieme brániť a hrať aj s takýmto súperom. Druhý polčas sme zahrali dobre, aj sme ho o gól vyhrali a od toho sa musíme odraziť. Treba byť trpezlivý. Aj teraz sme sa presvedčili, že obrana nám ide, potrebujeme sa však ešte ďalej zlepšovať. Chce to len čas a myslím, že to pôjde. Aj na tréningoch to vyzerá super, treba to ešte preniesť do zápasov.“

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: https://www.mksz.hu/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022