Načítavanie údajov ...

Repre žien-MS: Prvé víťazstvo je dôležité, Slovenky túžia po úspechu v Prezidentskom pohári

Po veľkom sklamaní v závere bojov v základnej skupine, keď im tesne unikol vytúžený postup do hlavej fázy svetového šampionátu žien v Španielsku, sa slovenské hádzanárky museli preladiť na účinkovanie v bojoch o Prezidentský pohár, kde sa rozhodne o umiestnení na konečnom 25. – 32. mieste. Práve jeho zisk by mal byť pre zverenky trénera Pavla Streichera motiváciou do druhej časti MS 2021.

Prvý krok na ceste k nemu výsledkovo zvládli, keď v stredu pokorili Tunisko 31:27 (17:14), hoci hra nezodpovedala predstavám kouča SR. „Všetkým je jasné, že s kvalitou hry nemôžeme byť spokojní, lebo máme potenciál, ktorý jednoducho musíme ukázať na palubovke. Tunisko podalo bojovný výkon, malo výbornú brankárku. Nás teší, že sme získali dva body, čo je najpodstatnejšie, pretože sú to naše prvé dva body na majstrovstvách sveta,“ skonštatoval Streicher, ktorý už myslí na ďalšie vystúpenia v II. skupine: „V piatok nás čaká Paraguaj a v nedeľu Čína. Musíme sa dobre pripraviť a skoncentrovať. Ja verím, že si uhráme to finále a v ňom sa ukáže, kto pocestuje domov s Prezidentským pohárom.“

Kapitánka tímu Réka Bíziková tiež priznala, že výkon proti Tunisku nebol ideálny, ale zároveň jasne deklarovala cieľ družstva. „Aj keď sme nehrali veľmi dobre, podstatné je víťazstvo. Chceme totiž získať Prezidentský pohár,“ vyhlásila najlepšia hráčka a s 9 gólmi i strelkyňa zápasu s Tuniskom.

Na ceste k trofeji potrebujú Slovenky zvládnuť ešte tri prekážky. Najbližšou bude v piatok 10. decembra od 15.00 h Paraguaj, ktorý na úvod zdolal Čínu 30:24, takže to bude priamy súboj o prvenstvo v II. skupine.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: SZH

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022