Načítavanie údajov ...

Repre muži: Slováci už v Topoľčanoch, Kukučku teší, že bez zmien

Slovenská hádzanárska reprezentácia mužov sa zišla v nedeľu večer v Topoľčanoch, kde sa v rámci asociačného termínu bude tento týždeň pripravovať na blížiaci sa januárový európsky šampionát v domácom prostredí. Pre hlavného trénera SR Petra Kukučku je potešiteľný fakt, že v ohlásenej 20-člennej nominácii nemusel robiť zmeny.

„Nikto sa neospravedlnil. V nedeľu dorazilo šestnásť z dvadsiatich hráčov. Kvarteto Prokop, Ďuriš, Ivanicja a Teo Paul sa pridá neskôr, keďže ešte v nedeľu malo ligové povinnosti vo svojich kluboch. Teší ma, že všetci sú v poriadku, nikto nehlásil vážnejší zdravotný problém a môžeme sa pustiť do práce,“ informoval pred pondelkovým úvodným tréningom P. Kukučka.

Topoľčiansky okres je od pondelka podľa COVID semaforu v čiernej farbe. „V hoteli sme sami a v hale budeme tiež, takže by sme nemali prichádzať do kontaktu s inými ľuďmi. Budeme mať vytvorenú vlastnú bublinu,“ poznamenal kormidelník Slovákov, ktorých na záver sústredeniach otestujú v dvoch medzištátnych prípravných stretnutiach reprezentanti Srbska.

Minulý týždeň prišlo k vynútenému preloženiu dejiska prvého duelu z Topoľčian do Šale, kde sa bude hrať v piatok 5. novembra od 20.00 h. Sobotňajšia odveta v Bratislave bude na žiadosť súpera už za zatvorenými dverami. „Neovplyvníme to, že sa Topoľčany ocitli v čiernej farbe a nemôžu sa tu organizovať zápasy s divákmi. SZH však promptne zareagoval a našiel najlepšie možné riešenie. My budeme v Topoľčanoch trénovať, hala bude len pre nás. V deň stretnutia sa presunieme do Šale a potom pôjdeme rovno do Bratislavy. Pre nás to nie je žiadna veľká komplikácia. Ideálnejšie by bolo zostať tu, ale musíme byť v tejto dobe flexibilní,“ skonštatoval Kukučka a dodal: „Je dobré, že na duel budú môcť prísť diváci. Nám je jedno, v ktorej hale hráme, vždy si želáme, aby bolo plné hľadisko. Ja budem rád aj za tých 500 divákov, ktorí môžu byť v šalianskom hľadisku. Dúfam, že prídu a povzbudia nás, čím nám pomôžu.“

Nominácia hádzanárov Slovenska na sústredenie a medzištátne zápasy so Srbskom (31. 10. – 6. 11. 2021):
brankári: Teodor Paul (USAM Nimes Gard/Fr.), Marián Žernovič (FTC Budapešť/Maď.), Michal Martin Konečný (BM Ángel Ximénez Puente Genil/Šp.)

pivoti: Dominik Kalafut (HSG Nordhorn-Lingen/Nem.), Martin Slaninka (HSC Suhr Aarau/Švaj.), Šimon Macháč (SBS-Eger/Maď.)

krídla: Tomáš Urban (TSV GWD Minden/Nem.), Ľubomir Ivanicja (SPR Górnik Zabrze/Poľ.), Martin Briatka (MŠK Považská Bystrica), Lukáš Péchy (HC Sporta Hlohovec)

spojky: Jakub Prokop (Viveros Herol BM Nava/Šp.), Martin Potisk (ThSV Eisenach/Nem.), Marek Kováčech (Handball Sportunion Leoben/Rak.), Lukáš Urban (Grundfos Tatabánya KC/Maď.), Ľubomír Ďuriš (HE-DO B.Braun Gyöngyös/Maď.), Jakub Mikita (FTC Budapešť/Maď.), Marek Korbel (Talent Plzeň/ČR), Anur Burnazovič (TJ Sokol Nové Veselí/ČR), Tomáš Rečičár (Tatran Prešov), Patrik Hruščák (HK Košice).

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: SZH

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022