Načítavanie údajov ...

Reprezentantka Minárčiková chcela ukončiť kariéru, napokon pokračuje v Zlíne

Od roku 2013 bola neodmysliteľnou súčasťou kádra hádzanárok DHC Sokol Poruba. Po uplynulej sezóne sa však cesty Eva Minárčikovej s českým klubom rozišli. Už to vyzeralo tak, že účastníčka majstrovstiev Európy žien v roku 2014 v Chorvátsku a Maďarsku uzavrie svoju kariéru, hoci má len 27 rokov. Napokon však k tomu neprišlo a naďalej sa bude objavovať na palubovkách v zápasoch spoločnej slovensko-českej súťaže – MOL ligy. Minárčiková sa z Poruby presunula kúsok južnejšie a oblečie si dres HC Zlín.

„V Porube sa mi skončila zmluva. Bola som už rozhodnutá, že s hádzanou skončím, budem iba pracovať a občas si zašportujem. V tom ma oslovili so zaujímavou ponukou zo zlínskeho klubu,“ prezradila pre oficiálny klubový web Minárčiková.

Zlínske prostredie nie je pre dravú pivotku úplne neznámym prostredím, pozná ho zo vzájomných duelov ešte z dresu Poruby. „Niekoľko dievčat poznám z videnia, ale osobne iba Míšu Sekulovú, ktorá bola mojou spoluhráčkou na predchádzajúcom pôsobisku,“ poznamenala Minárčiková, ktorej sa z ostravského klubu neodchádzalo ľahko.

„Odchod z Poruby bol pre mňa veľmi ťažký a smutný. Hrala som tam niekoľko rokov, zažila som tam veľa pekných chvíľ a spoznala mnoho úžasných ľudí, či v hádzanej alebo mimo nej. Posledné dni boli pre mňa veľmi náročné a emotívne,“ priznala nová posila Zlína, ktorá paradoxne absolvovala prvé prípravné stretnutie práve proti bývalým spoluhráčkam z Poruby. Minárčiková by vzhľadom na svoje hráčske kvality i vlastnosti mala byť jednou z hlavný opôr a motivátoriek tímu.

„Zo športových úspechov si najviac vážim všetky víťazstvá, ktoré som zažila v kluboch i reprezentácii. Cením si aj každý jeden úspech, ktorý som dosiahla počas pôsobenia v MHK Bytča. Životným úspechom je pre mňa to, že sa mi vyhýbajú vážne zranenia,“ tvrdí odchovankyňa bytčianskej hádzanej, ktorá pred príchodom do ČR hrávala aj za HK Danlog Partizánske.

Slovenka pochádzajúca z Hliníka nad Váhom (mestská časť Bytče) počas angažmánu v Porube prispela k 2. miesto v rámci českého play-off (2014/15), dvom 3. priečkam (2013/14 a 2018/19), 3. pozícii vo WHIL (2014/15), prvenstvu v Českom pohári (2016/17) či účasti v semifinále Vyzývacieho pohára (2016/2017).

Autor, Foto: SITA

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022