Načítavanie údajov ...

Rešovského návrat na Slovensko, bude hrať za ŠKP

O zaujímavý návrat slovenského hádzanárskeho reprezentanta na Slovensko sa postaral bratislavský ŠKP. Účastník Slovnaft handball extraligy v stredu informoval, že do novej sezóny pôjde s výraznou posilou. Mal by ňou byť člen širšieho kádra národného tímu SR Boris Rešovský. Dvadsaťjedenročný pivot má za sebou prvý legionársky angažmán. Uplynulé dva súťažné ročníky strávil v Nórsku, kde si obliekal dres tamojšieho prvoligového klubu Fyllingen Bergen Håndball, do ktorého zamieril v lete 2018 z majstrovského Tatrana Prešov.

„Veľkú rolu pri mojom návrate zohral osobný život, avšak prispela k tomu aj pandémia. Pôsobenie v Nórsku mi prinieslo najmä veľa skúseností, poznatkov a možnosť nazrieť, ako funguje hádzaná v krajine medailistov z vrcholných podujatí,“ uviedol bývalý juniorský reprezentant.

V sezóne 2018/2019 sa Fyllingen po 5. mieste v dlhodobej časti ocitol v semifinále play-off, kde nestačil na neskoršieho šampióna Elverumu (1:3 na zápasy, pozn.). V uplynulej pri prerušení patrila tímu 8. priečka. „Prvá sezóna bola z mojej perspektívy aj z hľadiska tímu úspešnejšia. Do druhej sezóny sme išli už oslabení o niekoľkých hráčov a ukázalo sa to aj na výsledkoch, keď sme razom museli bojovať o miestenku do play-off,“ vrátil sa k svojmu predchádzajúcemu pôsobisku Rešovský, ktorý počas dvoch súťažných ročníkov na severe Európy odohral 48 súťažných zápasov, v ktorých dosiahol 45 gólov. Po uplynulej edícii, ktorú narušila pandémia koronavírusu, mu vypršala platnosť dvojročného kontraktu.

„Prestup do ŠKP som zvažoval už pred mojím odchodom do zahraničia, takže po návrate to bola pre mňa možnosť číslo jeden. Moje pôsobenie bude spojené aj so štúdiom v hlavnom meste, čo tiež prispelo k môjmu rozhodnutiu. S bratislavským klubom som sa dohodol na jeden rok,“ vyjadril sa k novému angažmánu hráč, ktorý na Slovensku hrával za Tatran Prešov: „Som si vedomý, že ani jeden klub nedosahuje z hernej stránky a ani z hľadiska podmienok úroveň Tatrana. Myslím si však, že aj pôsobenie v menšom a skromnejšom klube má svoje výhody.“

Boris Rešovský reprezentuje SR od mládežníckych kategórií, štartoval aj na majstrovstvách EHF hráčov do 20 rokov, postupne zbiera aj štarty za A-tím reprezentácie mužov. „Verím, že každý krok v mojej kariére prospieva môjmu celkovému napredovaniu, čo zahŕňa aj pôsobenie v reprezentácii,“ dodal B. Rešovský.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Fyllingen Bergen

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022