Načítavanie údajov ...

Rozbehnutý DAC nepribrzdila ani Šaľa, Iuventa tesne za Mostom

Hádzanárky HC DAC Dunajská Streda sú po prerušení súťaže zatiaľ k nezastaveniu. Pribrzdiť ich víťazné ťaženie nedokázali ani hráčky HK Slovan Duslo Šaľa, ktoré v sobotňajšom dueli MOL ligy žien nevyužili domácu palubovku a regionálnemu susedovi podľahli 24:30 (13:17). Šalianky v úvode ročníka dokázali na Žitnom ostrove remizovať, tentoraz skórovali opäť 24-krát, ale ich obranu súperky prekonali o šesťkrát viac. Dunajskostredčanky nastúpili bez Boglárky Bízikovej, ale strelecky ich potiahla maďarská legionárka Beatrix
Előová, autorka 9 presných zásahov. Na strane Dusla jej sekundovala Natália Némethová. Hostky boli od začiatku vo vedení. Domáce hneď po zmene strán nepremenili pokutový hod a následne štyrikrát za sebou inkasovali (13:21), čím umožnili súperkám získať rozhodujúci náskok. DAC sa v tabuľke posunul po tretej výhre za sebou na 5. miesto.

Iuventa Michalovce poskočila na 2. priečku vďaka dvojbodovému zisku vo východoslovenskom derby na palubovke ŠŠK Prešov 30:24 (17:12). Šarišanky sa trojgólovou šnúrou v úvode druhého dejstva dotiahli na 15:17, ale hostky mali prakticky počas celého duelu dianie pod kontrolou a obrat nepripustili. Svoje bývalé spoluhráčky nešetrila bývalá opora Prešovčaniek Martina Popovcová, krídelníčka Iuventy nasúkala do siete ŠŠK deväť gólov. Ešte väčšiu kanonádu predviedla spojka ŠŠK Tatiana Šutranová (12/5). Michalovčanky sa bodovo dotiahli na líderky tabuľky z DHK Baník Most, ktoré však majú zápas k dobru.

V ČR sa hral v sobotu len jeden duel, keďže riadiaci orgán MOL ligy na základe karanténnych opatrení v súvislosti s COVID-19 v tíme DHC Sokol Poruba odložil jeho duel na pôde DHC Plzeň, ktorý sa mal hrať 21. novembra od 17.00 h. V tesnom závese za vedúcou trojicou sa drží DHK Zora Olomouc, ktorý deklasoval domáci HK Hodonín 38:22 (18:9). Pre Hodonínčanky uzatvárajúce poradie súťaže to bol prvý majstrovský súboj po takmer dvojmesačnej pauze.

Výsledky sobotňajších duelov MOL liga žien 2020/2021:
SR
ŠŠK Prešov – Iuventa Michalovce 24:30 (12:17)
Najviac gólov: Šutranová 12/5, Dvorščáková 4, Ratvajská 3 – Popovcová 9, Trúnková 7,  Holejová 6
pok. hody: 6/5 – 2/2, vylúčené: 6 – 4, ČK: 49. Šutran (funkcionár ŠŠK), rozhodovali: Daňo a Sabol

HK Slovan Duslo Šaľa – HC DAC Dunajská Streda 24:30 (13:17)
Najviac gólov: N. Némethová 9/3, Rácková 4, Pócsíková 3, Matušincová 3/1 – Előová 9, Juhosová 6, Pastorková 4, R. Bíziková 4/2
pok. hody: 5/4 – 3/2, vylúčené: 2 – 2, rozhodovali: Baďura a Ondogrecula

ČR
HK Hodonín – DHK Zora Olomouc 22:38 (9:18)
Najviac gólov: Višňovská 5, Kalinová 5/2, Zálešáková 4 – Přikrylová a Závišková po 9, Gajdošíková 5

Duel DHC Plzeň – DHC Sokol Poruba odložili.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Milan Pospiš

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022