Načítavanie údajov ...

S divákmi by to bolo krajšie, ale derby s Čechmi má vždy náboj

Hádzanári Slovenska si po roku medzi vianočnými sviatkami a Novým rokom zopakujú konfrontáciu s Českom. Vlani sa aktéri bývalého federálneho derby v rámci prípravy predstavili v Považskej Bystrici (24:21) a v Zubří (20:23). Tentoraz bude dejiskom jedného vzájomného súboja Trenčín. Hrať sa bude bez prítomnosti divákov, ale fanúšikovia neprídu o duel, keďže ho v utorok 29. decembra od 16.00 h v priamom prenose odvysiela televízia RTVS na Dvojke.

Česká reprezentácia tiež nebude mať k dispozícii všetkých hráčov. Tí vo výbere budú motivovaní, keďže bojujú o nomináciu na kvalifikačný dvojzápas proti Faerským ostrovom a predovšetkým na januárové majstrovstvá sveta v Egypte.

„V každom prípade bude mať stretnutie náboj. Duel s Čechmi je najväčšie derby bez ohľadu na to, či ide o prípravu, kvalifikáciu alebo konfrontáciu na majstrovstvách. Určite budeme chcieť zvíťaziť a urobíme všetko pre to, aby sa nám to podarilo. Možno rozhodne aktuálna forma v daný deň, možno širšia lavička, ale tak či tak my pôjdeme do súboja s odhodlaním vyhrať,“ vyhlásil kormidelník hádzanárov SR Peter Kukučka.

Podľa českého kouča Daniela Kubeša je šport na tejto úrovni bez divákov polovičný, pričom so všetkými procedúrami okolo nákazy COVID-19 sa človek rýchlo vyrovná, ale ľudia v hľadisku chýbajú. „Pri divákov je vynikajúce, že si zápas môžu pozrieť aspoň takto, keď už nemôžu prísť do haly. Za normálnych okolností je domáca kulisa vždy cítiť a hráčom dodáva energiu či silu. Väčšina hráčov sa však počas stretnutí ponorí do diania a až tak nevníma atmosféru. Samozrejme, s divákmi na tribúnach by mal duel iný náboj. Škoda, lebo stretnutia v tomto sviatočnom období mali vždy špeciálnu atmosféru. Bolo by to krajšie, ale musíme sa s tým vyrovnať a namotivovať sa aj bez kulisy. Oba tímy však majú rovnaké podmienky a od marca sme už na to zvyknutí.“

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Barbora Talačová

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022