Načítavanie údajov ...

Šaľa ulovila najlepšiu strelkyňu MOL ligy, dunajskostredský nováčik má na lane španielskeho trénera

Nováčik HC Sporta Hlohovec aj s dvoma hráčkami s reprezentačnými skúsenosťami – Martinou Tulipánovou a Sofiou Demajovou

Po utorkovom žrebe 18. ročníka spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok – MOL ligy 2019/2020 prezentovali zástupcovia klubov novinky a ambície svojich tímov pred nadchádzajúcou sezónou.

Zmeny na trénerských postoch sa udiali u najlepších družstiev oboch krajín. Obhajca prvenstva Iuventa Michalovce bude hrať už pod taktovkou Petra Dávida, ktorý na Zemplín zamieril z tímu najväčšieho konkurenta DHK Baník Most. „Naše ambície sú nezmenené – obhajoba titulu v národnom play-off, víťazstvo v Slovenskom pohári a chceme hrať o medailové pozície v MOL lige,“ uviedol športový riaditeľ Iuventy Ján Beňadik. Michalovce odchody skúsených hráčok – Petkovičová, Mugošová, Habánková, Fiľková-Trehubová vykompenzujú príchodmi mladých hádzanárok vo veku do 20 rokov. Rovnaké ambície prezentoval aj DHK Baník Most, ktorý povedie Jiří Tancoš. Pre úradujúceho českého majstra je však najdôležitejšia prezentácia v Európe, kde ho čaká kvalifikácia v Lige majstrov.

Šéfa realizačného tímu vymenili aj v HK Slovan Duslo Šaľa, kde Michala Lukačína nahradil bývalý reprezentačný tréner Ján Packa. „Chceme skončiť do 5. miesta v MOL lige a určite sa opäť prebojovať do finále národného play-off, ktoré sme v uplynulej sezóne nedosiahli. Z doterajšieho kádra ukončila kariéru Ivana Bahýlová a dlhodobo je zranená Jasmínka Vargová. Angažovali sme najlepšiu strelkyňu predchádzajúceho ročníka MOL ligy Karolínu Matušincovú z Bánoviec nad Bebravou. Radi by sme získali skúsenú strednú spojku a posilnili brankársky post,“ prezradil manažér klubu Rudolf Petrikovič.

Z popredných klubov pôjde do nadchádzajúcej sezóny s novým koučom aj DHC Slavia Praha, kde sa ujal kormidla Slovák František Urban.

Slovenský vicemajster ŠŠK Prešov sa naďalej pod taktovkou Maroša Vikartovského pokúsi vylepšiť svoje umiestnenie z dlhodobej časti súťaže (obsadil 11. miesto, pozn.) a zopakovať prekvapenie, ktorým bol postup do finále národného play-off.

HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou opäť povedie Richard Makýš, ktorý bude mať k dispozícii prevažne mladé hráčky. Cieľom je nehrať o záchranu a byť účastníkom play-off.

Absolútnymi nováčikmi na interligovej mape budú HC DAC Dunajská Streda a HC Sporta Hlohovec. „História nášho klubu je len trojročná. Prvá sezóna medzi slovensko-českou elitou bude pre nás o radosti z toho, že môžeme hrať MOL ligu. K súťaži pristúpime s pokorou. Chceme byť sympatickým nováčikom, ktorý úprimnou a otvorenou hrou prinesie korenie do MOL ligy,“ vyhlásil prezident dunajskostredského klubu Zoltán Horváth, ktorý prezradil, že v najbližších dňoch môže dohoda o príchode nádejného mladého španielskeho trénera na lavičku družstva žien dospieť do konečnej podoby.

Hlohovec sa po 30 rokoch vracia do najvyššej ženskej súťaže. Stane sa tak pri 50. výročí prvého majstrovského titulu hádzanárok Odevy Hlohovec, ktorej priamym pokračovateľom je súčasný HC Sporta. „Nechceme si robiť v MOL lige hanbu. Ten, kto s družstvom vybojoval postup, ho aj povedie, čiže trénerom zostáva Ivan Dávidek,“ informoval prezident klubu Patrik Voltmann. Posilami sú hráčky s reprezentačnými skúsenosťami Martina Tulipánová (Slavia Praha), Sofia Demajová (Prešov). Káder doplnili aj Kristína Kisová, Katarína Kolečániová, Dominika Czuczorová a Ivona Skaličanová.

Z diania v českých kluboch zo slovenského pohľadu zaujala informácia, že v SHK Veselí nad Moravou nepočítajú s bývalou reprezentantkou SR Klaudiou Michnovou, ktorá sa zranila. V DHC Sokol Poruba skončila Eva Minárčiková, ale do kádra slovenského trénera Dušana Daniša pribudla na post pivotky ďalšia krajanka Barbora Zemanovičová. V HC Zlín nebude pokračovať tréner Martin Spuchlák, meno jeho nástupcu zatiaľ nie je známe.

Autor: SITA, Foto: TASR

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022