Načítavanie údajov ...

Šaľania majú chuť na hádzanú, ale nemal ich kto otestovať

V Považskej Bystrici sa chystali na návrat do súťažného diania po takmer mesačnej pauze spôsobenej koronavírusom. Všetko bolo pripravené, aby v sobotu 24. októbra mohli hráči tímu MŠK nastúpiť na duel Slovnaft handball extraligy proti HKM Šaľa. Vedenie súťaže však v piatok predpoludním rozhodlo o odložení nielen tohto duelu, ale aj nedeľňajšieho súboja Košice Crows – HK Agro Topoľčany.

„Neuskutočnilo sa testovanie našich hráčov certifikovaným lekárom. Lekári boli v karanténe a niektorí ďalší sa báli, aby nešli do karantény, ak by bol niekto pozitívny. Jednoducho, nemal nás kto otestovať,“ vysvetlil šaliansky kouč Michal Lukačín pre MY Nitrianske noviny konkrétnu príčinu neodohrania zápasu na Považí.

Šalianski hádzanári zatiaľ, našťastie, nemali od začiatku sezóny 2020/2021 priamu skúsenosť s koronavírusom.

„My sme neboli v karanténe a trénujeme naplno. Práve preto ma mrzí, že nemôžeme hrať, lebo chlapci sú v dobrej kondícii a chýbajú im zápasy, majú chuť po hádzanej. Obávam sa, že táto ťažká situácia nás pripraví aj o ďalšie stretnutia v najvyššej domáci súťaži. Nezostáva nič iné, len akceptovať tieto obmedzenia a chrániť zdravie hráčov a ľudí,“ dodal pre regionálne periodikum Lukačín.

Pôvodná správa:
https://mynitra.sme.sk/c/22518080/salania-chceli-hrat-ale-okolnosti-boli-proti.html

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Milan Pospiš

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022