Šalianky doma úspešné proti Slavii

Cenné víťazstvo si pripísali na svoje konto hádzanárky HK Slovan Duslo Šaľa, ktoré vo štvrtkovom stretnutí 23. kola MOL ligy žien zužitkovali výhodu domácej palubovky na zdolanie DHC Slavia Praha 34:30 (17:16). Zverenky trénera Petra Pčolu si dvojbodovým ziskom upevnili 7. priečku a reálne ešte môžu pomýšľať na mierny posun vyššie v tabuľke. Slavia napriek tretej prehre za sebou zostáva tretia.
Vo vyrovnanom úvodnom polčase sa družstvá striedali vo vedení. Duslo vyhrávalo 7:4 v 7. min, ale o štvrťhodinu neskôr bolo z jeho pohľadu 11:14. Domáce však ešte do prestávky naklonili skóre na svoju stranu. Podobný vývoj pokračoval aj po zmene strán. V 47. min dala Pócsíková na 26:24, ale Slavia otočila na 27:26. Potom prišlo dvojminútové vylúčenie najlepšej strelkyne hostiek V. Galuškovej, čo Šaľa využila. Presilovku vyhrala 2:0 a vzápätí pridala ešte ďalšie dva góly a razom bolo 30:27. V závere už hádzanárky slovenského tímu nepustili výhru zo svojich rúk a navyše potešili aj HC DAC Dunajská Streda, ktorý má po zaváhaní Slavie lepšie vyhliadky na zisk bronzu v rámci MOL ligy.

Výsledok štvrtkového stretnutia 23. kola MOL ligy žien 2020/2021:
HK Slovan Duslo Šaľa – DHC Slavia Praha 34:30 (17:16)
Najviac gólov: A. Obstová 7, Pócsíková 7/2, Trepáčová 6/1 – V. Galušková 11/2, Míšová 7, Vostárková a V. Fryčáková po 4
pok. hody: 5/3 – 4/2, vylúčené: 1 – 4, rozhodovali: Papaj a Mar. Nagy (obaja SR)