Načítavanie údajov ...

Šalianky so zmenami v kádri a päticou nových tvárí

Dva týždne prípravy majú za sebou hádzanárky HK Slovan Duslo Šaľa. Káder úradujúceho vicemajstra sa nevyhol výrazným zmenám a opustilo aj viaceré opory. V šalianskom tíme sa v nadchádzajúcej sezóne už neobjavia brankárky Zuzana Haládiková (DHK Zora Olomouc), Alexandra Krebsová (hľadá si angažmán v Nemecku), Jana Mozoľová (ŠŠK Prešov), pivotka Ivana Trochtová (ukončila aktívnu činnosť), krídelníčka a najlepšia strelkyňa družstva Lívia Klučková (ŠŠK Prešov), spojky Karin Bujnochová (Achenheim Truchtersheim Handball/Fr.) a Petra Škoricová.

Do tímu pribudli mladé hráčky. Šaliansky dres si budú obliekať hráčky s reprezentačnými skúsenosťami z mládežníckej i ženskej kategórie – brankárka Soňa Furgaláková (MHK Bytča, AK AS Trenčín), krídelníčka Terézia Takáčová a spojka Nina Ušiaková (obe HK AS Trenčín), pivotka Veronika Gajdošová z Partizánskeho, ktorá v ostatných sezónach hrávala za Prešov. Brankársky post tiež vystužila Simona Csáková, ktorá chytala za Nitru a Hlohovec.

Hádzanárky Šale majú prvé prípravné zápasy plánované na august, zverenky trénera Michala Lukačína sa predstavia aj na niekoľkých turnajoch vrátane domáceho medzinárodného podujatia Duslo Cup.

 

Autor: SITA, Foto: salahandball.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022