Šarišanky potrápili Slaviu, z Prahy napokon bez bodu

Hádzanárky DHC Slavia Praha mali v stredajšej dohrávke MOL ligy žien viac práce, ako zrejme očakávali. Súboj druhého tímu tabuľky s deviatym bol v českej metropole väčšinu duelu vyrovnaný, ale domáce ho napokon doviedli do víťazné konca 27:22 (13:12) a upevnili si svoje postavenie za vedúcim DHK Baník Most.
Prešovčanky boli v prvej polovici I. polčasu častejšie v miernom vedení – najviac o dva góly. Slavistky potom naklonili skóre na svoju stranu, ale od svojho súpera sa výraznejšie neodpútali. Hostky sa neustále doťahovali, v 52. min prehrávali po góle svojej najlepšej strelkyne Aleny Dvorščákovej len 20:21 a tá istá hráčka tri minúty pred koncom znížila na 21:23. Záver však lepšie zvládli Pražanky, ktoré štvorgólovou šnúrou nepripustili drámu. Hráčkam ŠŠK patrí v aktuálnom poradí naďalej 9. pozícia.

Výsledok stredajšieho stretnutia MOL ligy žien 2020/2021:
DHC Slavia Praha – ŠŠK Prešov 27:22 (13:12)
Najviac gólov: V. Galušková 5/2, V. Fryčáková, A. Novotná a Jačková po 4 – Dvorščáková 6, D. M. Vargová 4, Vencuriková 3
pok. hody: 2/2 – 1/0, vylúčené: 4 – 6, rozhodovali: Králíček a Letev (obaja ČR)